22:14 2019 Rugpjūčio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1076
 • RUB73.8360
  Raketa AIM-120 AMRAAM

  Pilotas, paleidęs raketą virš Estijos, gavo minimalią bausmę

  © Wikipedia
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  37 0 0

  Tardytojų teigimu, karys patirs švelnesnę bausmę, nes, būdamas įgulos vadas, jis galėjo nukreipti dėmesį į tai, kad patikrintų savo partnerio veiksmus

  VILNIUS, spalio 1 — Sputnik. Ispanijos karinės oro pajėgos paskyrė pilotui, kuris klaidingai paleido kovinę raketą "oras-oras" virš Estijos, minimalią drausminę nuobaudą — 14 dienų sulaikymą arba savaitinio atlyginimo dydžio baudą, praneša Ispanijos laikraštis "El Pais".

  Karo drausmės kodeksas šį nusižengimą apibūdina kaip "netikslumą atliekant pareigas tarptautinėse organizacijose tarnybos metu arba dalyvaujant karinėse operacijose".

  Bylą nagrinėjantis tardytojas padarė išvadą, kad pilotas padarė "klaidą" ir atsižvelgė į "lengvinančias" aplinkybes.

  Tyrimas atmetė techninį sutrikimą ir nustatė, kad raketos atsitiktinio paleidimo priežastimi tapo žmogaus klaida. Tačiau bylos nagrinėjimo metu pažeidimą palengvino tos aplinkybės, jog būdamas įgulos vadas, pilotas galėjo nukreipti dėmesį tai, kad patikrintų savo partnerio veiksmus.

  Rugpjūčio pradžioje Ispanijos karinių oro pajėgų naikintuvas "Eurofighter" netyčia paleido kovinę raketą virš Estijos šešių tūkstančių metrų aukštyje. Raketos AIM-120 AMRAAM paleidimas nesukėlė jokios žalos, tačiau jei raketa būtų pataikiusi į vieną iš trijų kitų pratybose dalyvaujančių lėktuvų, tai galėjo sukelti tragediją. Raketa, neaptikusi taikinio, susprogo ore.

  Šie keturi orlaiviai buvo oro policijos operacijos dalis, kurios pagalba NATO kontroliuoja Baltijos respublikų oro erdvę. Dešimt dienų Estijos kariuomenė intensyviai ieškojo raketos šiame rajone, bet taip ir nerado jos likučių.

  Po incidento NATO savaitei uždraudė Ispanijos kariams vykdyti skrydžius. Juos pakeitė Prancūzijos ir Portugalijos kariai.

  Raketa AIM-120 AMRAAM tai JAV bendrovės "Raytheon" sukurta "oras-oras" tipo raketa. Ji sveria 152 kilogramus ir yra 180 milimetrų skersmens. Jo veikimo nuotolis siekia šimtus kilometrų. Raketos kaina yra apie 350 tūkstančių eurų. Ši raketa skirta nugalėti oro tikslus už matomumo ribų. Tokias raketas turi JAV, Didžiosios Britanijos, Vokietijos ir daugelio kitų NATO šalių karinės oro pajėgos.

  Dar šia tema

  NATO naikintuvai vėl pradės skrydžius virš Estijos po karinės raketos paleidimo
  Estijos kariuomenė nutraukė aktyvias per klaidą paleistos raketos paieškas
  Estijos radarai nesugebėjo atsekti NATO naikintuvo paleistos raketos kelio
  Zacharova: incidentas Estijoje įrodo, kad NATO gresia Baltijos šalių saugumui
  Rusijos URM išjuokė NATO dėl raketos paleidimo virš Estijos
  Ekspertas: įvykis su raketa virš Estijos įrodė žemą NATO pilotų kvalifikaciją
  Tegai:
  Ispanijos Karinės oro pajėgos, NATO, Ispanija, Estija

  Svarbiausios temos