16:16 2020 Lapkričio 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.1922
 • RUB90.9894
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  83

  Amerikos tyrime buvo palygintas pasitikėjimo penkiais pasaulio lyderiais laipsnis. Trampas atsidūrė paskutinėje vietoje

  VILNIUS, spalio 2 — Sputnik. Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu pasaulis pasitiki labiau nei JAV prezidentu Donaldu Trampu. Tai rodo JAV tyrimų centro "Pew Research Center" atlikti tyrimai.

  Apklausa buvo atlikta šiais metais, nuo gegužės 20 dienos iki rugpjūčio 12 dienos, jos metu buvo apklausta 26,1 tūkst. žmonių iš 25 šalių.

  Tyrime buvo nagrinėjamas požiūris į penkis pasaulio lyderius, ir Donaldas Trampas gavo neigiamiausius tarp penkių lyderių vertinimus. Amerikos lyderiu pasitiki tik 27 procentai respondentų.

  Putinu pasitiki 30 procentų respondentų, kurie pažymi jo teisingą politiką tarptautinėje arenoje. Kinijos lyderio Xi Jinpingo pasitikėjimo reitingas sudarė 34 procentus.

  Apklausos lyderiais tapo Vokietijos kanclerė Angela Merkel ir Prancūzijos prezidentas Emanuelis Makronas, atitinkamai surinkę 52 ir 46 procentus.

  Tuo tarpu, remiantis tyrimo duomenimis, dauguma respondentų išreiškia susirūpinimą dėl JAV vaidmens tarptautinėje arenoje. Jų nuomone, Jungtinės Valstijos dažnai ignoruoja kitų šalių nuomonę, sprendžiant svarbias pasaulio problemas. Kai kurie mano, kad Jungtinės Valstijos pradėjo dėti mažiau pastangų globalinių problemų sprendime nei anksčiau.

  Europos Sąjungoje JAV nebėra laikomos neginčijamu lyderiu. Anksčiau Vokietijos užsienio reikalų ministras Heiko Maas pasakė, kad struktūriniai Europos ir JAV santykių pokyčiai daro neigiamą įtaką dvišaliams ryšiams.

  Pasak jo, transatlantiniuose santykiuose vyksta struktūriniai pokyčiai, kurie neišnyks net ir po Trampo, todėl Vokietijai ir ypač Europai reikia strategiškai prisitaikyti prie jų.

  JAV ir ES santykiai paaštrėjo po to, kai Vašingtonas paskelbė, kad pasitraukia iš branduolinio susitarimo su Iranu. Taip pat reikšmingą įtaką turėjo JAV prekybos muitų įvedimas plienui ir aliuminiui. Savo ruožtu Briuselis rugpjūčio pradžioje priėmė teisės aktus, kuriais panaikinamos JAV ekstrateritorinės sankcijos Irano atžvilgiu ES teritorijoje.

  Dar šia tema

  Austrijos užsienio reikalų ministrė papasakojo, kaip pakvietė Putiną į vestuves
  Austrijos žiniasklaida paaiškino Putino populiarumą Vakaruose
  Putinas įvardijo stipriąją Trampo savybę
  "Fox News" vedėjas nuvyko atostogauti į Rusiją po pokalbio su Putinu
  Trampas nieko nemyli labiau už Putiną, pareiškė Snoudenas
  Tegai:
  Vladimiras Putinas

  Svarbiausios temos