01:03 2020 Vasario 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.0816
 • RUB68.9685
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  30

  JAV prekybos departamentas nusprendė uždrausti išduoti licencijas, vesti derybas ir sudarinėti finansinius sandorius dėl to, kad įmonės neteisėtai vežė elektroniką į Rusijos Federaciją

  VILNIUS, spalio 2 — Sputnik. JAV prekybos departamentas ketina apriboti dviejų Estijos įmonių veiklą dėl neteisėto produkcijos eksporto į Rusiją, praneša RIA Novosti.

  Anot prekybos departamento, Estijoje įregistruotos įmonės "Eastline Technologies" ir "Adimir", o taip pat Rusijos įmonė "Real Components Ltd" ir su jomis susiję Valerijus Kosmačevas ir Sergejus Vetrovas eksportavo JAV elektroninę produkciją į Rusiją, aplenkdami veikiančius apribojimus.

  Be to, jie teikė JAV tiekėjams ir JAV vyriausybei klaidingą informaciją apie klientą ir galutinę produkcijos paskirties vietą.

  Prekybos departamentas įspėja, kad būtina su šiomis bendrovėmis ir asmenimis sumažinti sąveiką ir eksporto pristatymus.

  Remiantis Prekybos departamento duomenimis, galutinis produkcijos užsakovas buvo Rusijos bendrovė "Real Components Ltd", kurios savininkas Sergejus Vetrovas. Nepaisant to, ką tvirtina JAV prekybos departamentas, Kosmačevas oficialiai pasitraukė iš bendrovių "Adimir" ir "Eastline" valdymo 2016 metais, kurios bendraturčiu iki 2016 pabaigos taip pat buvo Vetrovas, abu toliau vykdė verslą bendrovių vardu. Anot JAV prekybos departamento, paskutiniai atvejai, kai produkcija buvo siunčiama iš JAV, buvo užfiksuoti 2018 metų rugsėjo mėnesį.

  Departamentas nusprendė "Eastline", "Adimir" ir su jomis susijusiems asmenims uždrausti išduoti eksporto licencijas, vykdyti derybas dėl pirkimo ar sandorių finansavimo, taip pat sąveiką su jais.

  Sankcijos prieš Rusiją ir tarptautinė prekyba
  © Sputnik /
  Sankcijos prieš Rusiją ir tarptautinė prekyba

  Dar šia tema

  Latvija paragino panaikinti sankcijas Rusijai
  Trampas pasirašė naujų sankcijų prieš Rusiją dekretą
  Rusofobija brangiai kainuoja: EK savo sąskaita stato magistralę "Gazpromui"
  Tegai:
  Estija, Rusija, JAV

  Svarbiausios temos