20:35 2021 Sausio 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.2123
 • RUB89.0364
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Buvusio GRU pulkininko Skripalio nunuodijimas Didžiojoje Britanijoje (112)
  75

  Žurnalistas, kuris rašo knygą apie Skripalio apnuodijimo atvejį, teigia, kad nukentėjusysis netiki, jog Kremlius prisidėjo prie bandymo jį nužudyti

  VILNIUS, spalio 2 — Sputnik. Buvęs GRU pareigūnas Sergejus Skripalis netiki, kad Rusija prisidėjo prie apnuodijimo, rašo laikraštis "The Guardian" su nuoroda į britų žurnalistą Marką Urbaną.

  Kremlius, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Наталья Селиверстова

  Žurnalistas asmeniškai susitiko su buvusiu Rusijos specialiųjų tarnybų darbuotoju, rašydamas savo knygą "Skripalio byla". Pasak jo, Skripalis, atsibudęs po komos, "ne iš karto suprato, kad Kremlius ketino jį nužudyti".

  Žurnalistas pažymėjo, kad Skripalis iki incidento Solsberyje "palaikė Kremliaus poziciją daugeliu klausimų", ypač dėl Krymo sugrįžimo į Rusijos sudėtį, ir apskritai buvo "begėdiškas rusų nacionalistas", nepaisant bendradarbiavimo su britų žvalgyba.

  Skripalio apnuodijimas

  Kovo 4 dieną Solsberyje buvo apnuodytas buvęs GRU karininkas Sergejus Skripalis ir jo dukra Julija. Šis incidentas sukėlė didelį tarptautinį skandalą. Londonas tvirtina, kad prie šio incidento prisidėjo Rusija, tačiau Maskva kategoriškai tai neigia.

  Rusija ne kartą siūlė atlikti bendrą incidento tyrimą, tačiau Londonas ignoravo šią iniciatyvą ir neleido susitikti su Skripaliais. Be to, Užsienio reikalų ministerija prigavo britų premjerę Teresą Mei meluojant. Ji teigė, kad nuodai buvo pagaminti Rusijoje. Tačiau Porton Dauno laboratorijoje tai buvo paneigta.

  Vėliau Londonas paskelbė  "dviejų įtariamųjų Skripalių apnuodijimu" nuotraukas, teigdamas, kad tai du GRU pareigūnai — Aleksandras Petrovas ir Ruslanas Boširovas. Po to vyrai davė interviu Margaritai Simonian ir papasakojo apie savo veiklą bei apie tai, ką jie darė Britanijoje kovo pradžioje.

  Temos:
  Buvusio GRU pulkininko Skripalio nunuodijimas Didžiojoje Britanijoje (112)

  Dar šia tema

  Didžiosios Britanijos URM pakomentavo "įtariamųjų" Skripalių byloje interviu
  Simonian apkaltino BBC jos žodžių iškraipymu
  Modelis iš Rusijos papasakojo apie apnuodijimą Solsberyje
  Tegai:
  "Skripalių byla", Kremlius, Sergejus Skripalis

  Svarbiausios temos