23:39 2020 Spalio 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1821
 • RUB90.8256
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  89

  Anksčiau Aljanso generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas pareiškė, kad Maskva pažeidžia Sutarties dėl vidutinio ir trumpojo nuotolio raketų nuostatas

  VILNIUS, spalio 3 — Sputnik. JAV nuolatinė atstovė NATO Kay Bailey Hutchison pareiškė, kad Vašingtonas svarsto galimybę sunaikinti Rusijos raketas, kurios, jo nuomone, yra kuriamos, pažeidžiant Sutartį dėl vidutinio ir trumpojo nuotolio raketų, praneša RIA Novosti.

  Hutchison pažymėjo, kad tai bus atsakomosios priemonės į Rusijos veiksmus.

  Anksčiau Šiaurės Atlanto aljanso generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas pareiškė, kad NATO mano, jog Maskva pažeidžia Sutarties dėl vidutinio ir trumpojo nuotolio raketų nuostatas. Tuo tarpu Rusijos užsienio reikalų ministerija pažymėjo, kad sparnuotųjų raketų sistema 9M729 visiškai atitinka Rusijos įsipareigojimus pagal susitarimą.

  "Mes užfiksavome daugybę sutarties pažeidimų iš Rusijos pusės. Mes pateikėme įrodymus Rusijai. Kai kurie mūsų sąjungininkai pamatė šiuos įrodymus", — pareiškė Hutchison.

  Pasak jos, JAV ištirs galimybę neutralizuoti raketą, "kuri gali pasiekti bet kurią Europos šalį ar Amerikos Aliaską". Nuolatinė atstovė taip pat pridūrė, kad Rusija turi nustoti pažeisti sutartį ir sėsti prie derybų stalo.

  Rusijos užsienio reikalų ministerija pakomentavo Hutchison žodžius ir pavadino tokią retoriką pavojinga. Oficiali Rusijos URM atstovė Marija Zacharova pareiškė, kad žmonės, kurie daro tokius pareiškimus, nesupranta savo atsakomybės laipsnio.

  "Kas įgaliojo šią moterį daryti tokius pareiškimus? Amerikiečiai? Ar JAV gyventojai žino, kad iš jų kišenės apmokomi vadinamieji diplomatai elgiasi agresyviai ir destruktyviai? Labai lengva laužti ir naikinti viską. Sunku ištaisyti ir atstatyti. Amerikos diplomatijai reikės padaryti daug, kad panaikintų būdingų klaidų pasekmes", — pasakė diplomatė.

  Vėliau Hutchison savo Twitter paskyroje parašė, kad nieko nesakė apie prevencinį smūgį Rusijai. Pasak politikės, ji turėjo omenyje tik tai, kad jei Maskva "nesugrįš prie Sutarties dėl vidutinio ir trumpojo nuotolio raketų laikymosi", Vašingtonas turės atsižvelgti į Rusijos potencialias galimybes, kad apsaugotų tiek nacionalinius interesus, tiek Vakarų aljanso interesus.

  Ginčai dėl sutarties

  Maskva ir Vašingtonas pastaruoju metu abipusiškai kaltino vienas kitą Sutarties dėl vidutinio ir trumpojo nuotolio raketų pažeidimu. JAV Kongrese buvo pasiūlyta parengti dokumentą, nukreiptą prieš Rusiją, siekiant parengti Amerikos pasitraukimą pagal tą pačią schemą, kaip su Sutarties dėl priešraketinės gynybos.

  Maskva ne kartą pareiškė, kad laikosi įsipareigojimų pagal sutartį. Be to, Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas sakė, kad Rusija turi klausimų Jungtinėms Valstijoms apie tai, kaip patys amerikiečiai įgyvendina sutarties punktus.

  Visų pirma Maskva sutelkė dėmesį į tai, kad Vašingtonas dislokuoja įrenginius, galinčius paleisti "Tomahawk" tipo sparnuotąsias raketas Rumunijos, taip pat Lenkijos karinėje bazėje. Tačiau tai draudžiama pagal sutartį.

  Dar šia tema

  Žiniasklaida papasakojo apie apgailėtiną britų kariuomenės padėtį
  Amerikos žiniasklaida papasakojo apie "dievišką" Rusijos ginklą
  Branduolinio karo grėsmė Baltijos regione – prasimanymas ar realybė?
  Džonas Keris atsisakė savo žodžių apie cheminio ginklo sunaikinimą Sirijoje
  Tegai:
  NATO, Kay Bailey Hutchison, Jensas Stoltenbergas, JAV

  Svarbiausios temos