18:16 2019 Gruodžio 15
Tiesioginis eteris
 • USD1.1174
 • RUB69.9930
  Viktorija Skripal

  Skripalio dukterėčia nori susitikti su Boširovu ir Petrovu

  © Sputnik / Владимир Песня
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Buvusio GRU pulkininko Skripalio nunuodijimas Didžiojoje Britanijoje (109)
  37

  Viktorija Skripal netiki, kad šie rusai buvo įtraukti į incidentą Solsberyje

  VILNIUS, spalio 3 — Sputnik. Sergejaus Skripalio dukterėčia Viktorija norėtų susitikti su rusais Aleksandru Petrovu ir Ruslanu Boširovu, kuriuos Londonas įtaria prisidėjimu prie buvusio GRU pareigūno ir jo dukters Julijos apnuodijimo.

  Skripalių nunuodijomo vieta, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Алекс Макнотон

  Interviu laikraščiui "Izvestija" Viktorija Skripal pabrėžė, jog netiki, kad Petrovas ir Boširovas buvo įtraukti į incidentą Solsberyje. Pasak jos, asmeninis susitikimas su Petrovu ir Boširovu padės įrodyti jų nekaltumą.

  "Aš jų nemačiau, bet esu suinteresuota ir pasirengusi susitikti. Noriu pažvelgti į jų akis ir įsitikinti. Kol kas galiu pasitikėti tik žodžiu, o po susitikimo viskas taps aišku. Jų prisidėjimo prie incidento įrodymų iki šiol nėra — kadangi kamerų prie Skripalių namo nebuvo", — pasakė Viktorija Skripal.

  Buvusio GRU karininko dukterėčia mano, kad Boširovas ir Petrovas turi teisę visiems įrodyti savo nekaltumą. Anot "Izvestija", Skripal pažymėjo, kad Didžioji Britanija "priklijavo "nuodytojų" etiketę rusams", net nesuteikusi Maskvai galimybės susipažinti su tyrimo eiga.

  Skripalių apnuodijimas

  Kovo 4 dieną Solsberyje buvo apnuodytas buvęs GRU karininkas Sergejus Skripalis ir jo dukra Julija. Šis incidentas sukėlė didelį tarptautinį skandalą. Londonas tvirtina, kad prie šio incidento prisidėjo Rusija, tačiau Maskva kategoriškai tai neigia.

  Kremlius, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Наталья Селиверстова

  Rusija ne kartą siūlė atlikti bendrą incidento tyrimą, tačiau Londonas ignoravo šią iniciatyvą ir neleido susitikti su Skripaliais. Be to, Užsienio reikalų ministerija prigavo britų premjerę Teresą Mei meluojant. Ji teigė, kad nuodai buvo pagaminti Rusijoje. Tačiau Porton Dauno laboratorijoje tai buvo paneigta.

  Vėliau Londonas paskelbė  "dviejų įtariamųjų Skripalių apnuodijimu" nuotraukas, teigdamas, kad tai du GRU pareigūnai — Aleksandras Petrovas ir Ruslanas Boširovas. Po to vyrai davė interviu Margaritai Simonian ir papasakojo apie savo veiklą bei apie tai, ką jie darė Britanijoje kovo pradžioje.

  Temos:
  Buvusio GRU pulkininko Skripalio nunuodijimas Didžiojoje Britanijoje (109)

  Dar šia tema

  Viktorija Skripal mano, kad pateks į Britaniją po to, kai čia pasikeis politinis elitas
  Londonas paaiškino, kodėl Viktorija Skripal negavo vizos
  Zacharova atsakė į "Bellingcat" duomenų apie Petrovą ir Boširovą paviešinimą
  "Įtariamieji" Skripalių byloje davė interviu Margaritai Simonian
  Tegai:
  Ruslanas Boširovas, Aleksandras Petrovas, Viktorija Skripal, Sergejus Skripalis, Didžioji Britanija

  Svarbiausios temos