01:40 2020 Balandžio 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.0785
 • RUB82.8075
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  51

  Krymas, reaguodamas į tai, pasiūlė Ukrainai kurti pasakas apie "Skrajojantį olandą"

  VILNIUS, spalio 3 — Sputnik. Ukrainos karinio jūrų laivyno mažojo šarvuotojo artilerijos katerio "Kremenčug" vadas  Aleksandras Regula teigia, kad jo laivas sugebėjo "nepastebėtas" Rusijos jūreivių palydėti du Ukrainos karo laivus į Azovo jūrą. Regula tai sakė interviu agentūrai "Ukrinform".

  JAV pakrančių apsaugos tarnybos patrulinis Island klasės kateris
  © CC0 / wikipedia / Rnendza / US Coast Guard Cutter Knight Island (WPB-1348)

  Ukrainos jūreivio teigimu, "Kremenčug" kartu su šarvuotoju kateriu "Lubny" palydėjo laivus "Donbass" ir "Korec". Likę "nematomi" Rusijos laivynui, kateriai lydėjo rusiškus laivus iki pat Kerčės sąsiaurio.

  Pasak Regulos, kateriai sugebėjo likti "nepastebėti" dėl nedidelio dydžio, "radijo dažnį sugeriančių korpuso apvadų ir spalvos". Pasak karininko, radaruose jo kateris atrodo kaip "mažas blykstelėjimas", kurį neva galima suprasti kaip trukdžius bei beveik neįmanoma perimti.

  Krymas nedelsdamas atsakė į Regulos pareiškimus. Krymo Visuomenės rūmų vadovas Grigorijus Joffė paprašė Ukrainos kariuomenės nustoti "kurti pasakas" apie "Skrajojantį olandą".

  "Dabar akivaizdu, kad jie (Ukrainos kariuomenės atstovai — Sputnik) deklaruos, jog Ukrainos karinis jūrų laivynas turi dar daug ginklų, tačiau jie taip pat yra nematomi", — sakė Joffė interviu RIA Novosti.

  Dar šia tema

  JAV pranašauja Ukrainos karinio jūrų laivyno žlugimą Azovo jūroje
  Porošenko laiko Ukrainą rytiniu NATO flangu
  Tegai:
  laivynas, Ukraina

  Svarbiausios temos