11:31 2020 Vasario 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.0801
 • RUB69.5480
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  50

  Putino manymu, šalims reikia glaudžiau bendradarbiauti ne tik energetikos sektoriuje, bet ir politikoje

  VILNIUS, spalio 3 — Sputnik. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas teigė, kad šalys turi glaudžiau bendradarbiauti ne tik energetikos sektoriuje, bet ir politikoje, kad būtų išvengta pasaulio ekonomikos sutrikimų, rašo RIA Novosti.

  Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas
  © Sputnik / Валерий Мельников

  Pasak Rusijos prezidento, naftos kaina 85 USD už barelį daugiausia yra dabartinės Amerikos administracijos veiklos rezultatas.

  Tai lūkesčių, susijusių su sankcijų įvedimu Iranui, ir politinių problemų Venesueloje rezultatas.

  Vladimiras Putinas ragina atkreipti dėmesį į tai, kas vyksta Libijoje: valstybė sunaikinta, o tai yra neatsakingos politikos rezultatas, kuris tiesiogiai atsispindi pasaulio ekonomikoje.

  Putino manymu, šalims reikia glaudžiau bendradarbiauti ne tik energetikos sektoriuje, bet ir politikoje, siekiant užkirsti kelią tokioms nesėkmėms.

  Tuo tarpu, remiantis JAV tyrimų centro "Pew Research Center" atliktų tyrimų duomenimis, dauguma respondentų išreiškia susirūpinimą dėl JAV vaidmens tarptautinėje arenoje. Jų nuomone, Jungtinės Valstijos dažnai ignoruoja kitų šalių nuomonę, sprendžiant svarbias pasaulio problemas. Kai kurie mano, kad Jungtinės Valstijos pradėjo dėti mažiau pastangų globalinių problemų sprendime nei anksčiau.

  Europos Sąjungoje JAV nebėra laikomos neginčijamu lyderiu. Anksčiau Vokietijos užsienio reikalų ministras Heiko Maas pasakė, kad struktūriniai Europos ir JAV santykių pokyčiai daro neigiamą įtaką dvišaliams ryšiams.

  Pasak jo, transatlantiniuose santykiuose vyksta struktūriniai pokyčiai, kurie neišnyks net ir po Trampo, todėl Vokietijai ir ypač Europai reikia strategiškai prisitaikyti prie jų.

  JAV ir ES santykiai paaštrėjo po to, kai Vašingtonas paskelbė, kad pasitraukia iš branduolinio susitarimo su Iranu. Taip pat reikšmingą įtaką turėjo JAV prekybos muitų įvedimas plienui ir aliuminiui. Savo ruožtu Briuselis rugpjūčio pradžioje priėmė teisės aktus, kuriais panaikinamos JAV ekstrateritorinės sankcijos Irano atžvilgiu ES teritorijoje.

  Dar šia tema

  Putinas pasiūlė pasirašyti taikos sutartį su Japonija
  Putinas ir Merkel aptarė neigiamas pasaulio rinkų tendencijas
  Moterų forumo dalyvės neišleido Putino be asmenukės
  Tegai:
  politika, tarptautinė politika, ekonomika, Vladimiras Putinas

  Svarbiausios temos