11:29 2020 Balandžio 02
Tiesioginis eteris
 • USD1.0936
 • RUB86.4750
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Buvusio GRU pulkininko Skripalio nunuodijimas Didžiojoje Britanijoje (110)
  30

  Britanijos žurnalistų knygoje apie Skripalio apnuodijimą teigiama, kad buvęs GRU pulkininkas atsisakė persikelti į kokią nors kitą valstybę

  VILNIUS, spalio 4 — Sputnik. Buvęs GRU pulkininkas Sergejus Skripalis, apnuodytas Solsberyje, nenori išvykti į kitą šalį, teigia Britanijos televizijos ir radijo korporacijos "BBC" žurnalistas, knygos "Skripal Files" autorius Markas Urbanas.

  "Klausimo, ar grįš Skripalis namo, nėra, jo namą užims Britanijos mokesčių mokėtojai, jo gyvenimas šioje gatvėje (Solsberyje — Sputnik) baigtas…", — cituoja ištrauką iš knygos RIA Novosti.

  Putinas pavadino Skripalį niekšu ir tėvynės išdaviku >>

  Urbanas rašo, kad dabar Skripalis ir jo dukra Julija saugomi policijos, tačiau tai negali tęstis amžinai. Todėl, kaip pažymi žurnalistas, klausimas, kur jie turėtų gyventi, yra atviras. 

  "Kol Skripaliai buvo ligoninėje, Dauningo gatvėje skambėjo pasiūlymai, kad jie persikeltų į Ameriką ar kitą anglakalbę šalį, ir jiems būtų pateikti nauji asmens duomenys", — pasakojo autorius bei pridūrė, kad Skripaliai neigiamai įvertino tokį pasiūlymą.

  Knyga "Skripal Files" parašyta, remiantis pokalbiais su buvusiu GRU pulkininku. Ji pasirodys prekyboje ketvirtadienį. Joje pasakojama apie Skripalio darbą  britų žvalgybai ir apie tai, kad jis nepatikėjo, jog jį apnuodijo Rusijos specialiosios tarnybos. Knygą Rusijos ambasada Jungtinėje Karalystėje pavadino realaus Skripalio pasirodymo ekrane ir jo parodymų dėl incidento Solsberyje pakaitalu.

  Skripalio apnuodijimas

  Kovo 4 dieną Solsberyje buvo apnuodytas buvęs GRU karininkas Sergejus Skripalis ir jo dukra Julija. Šis incidentas sukėlė didelį tarptautinį skandalą. Londonas tvirtina, kad prie šio incidento prisidėjo Rusija, tačiau Maskva kategoriškai tai neigia.

  Kremlius, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Наталья Селиверстова

  Rusija ne kartą siūlė atlikti bendrą incidento tyrimą, tačiau Londonas ignoravo šią iniciatyvą ir neleido susitikti su Skripaliais. Be to, Užsienio reikalų ministerija prigavo britų premjerę Teresą Mei meluojant. Ji teigė, kad nuodai buvo pagaminti Rusijoje. Tačiau Porton Dauno laboratorijoje tai buvo paneigta.

  Vėliau Londonas paskelbė  "dviejų įtariamųjų Skripalių apnuodijimu" nuotraukas, teigdamas, kad tai du GRU pareigūnai — Aleksandras Petrovas ir Ruslanas Boširovas. Po to vyrai davė interviu Margaritai Simonian ir papasakojo apie savo veiklą bei apie tai, ką jie darė Britanijoje kovo pradžioje.

  Temos:
  Buvusio GRU pulkininko Skripalio nunuodijimas Didžiojoje Britanijoje (110)

  Dar šia tema

  Zacharova pavadino incidentą Solsberyje "neapsakoma gėda"
  Rusijos ambasada paragino JAV atskleisti duomenis apie "Novičiok"
  Bundestagas abejoja Maskvos prisidėjimu prie Skripalių bylos
  Tegai:
  "Skripalių byla", JAV

  Svarbiausios temos