04:36 2020 Rugsėjo 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.1634
 • RUB90.4050
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  27

  Nyderlandai apkaltino keturis Rusijos piliečius "programišių ataka", be to, jie įtariami bandymu gauti prieigą prie informacijos, susijusios su MH17 tyrimu

  VILNIUS, spalio 4 — Sputnik. Nyderlandai išsiuntė keturis rusus dėl įtarimų, kad jie galimai įsilaužė į Cheminio ginklo draudimo organizaciją (OPCW), praneša RIA Novosti su nuoroda į Olandijos gynybos ministeriją.

  Rusijos URM pastatas
  © Sputnik / Наталья Селиверстова

  Anot departamento vadovės Ank Beileveld, keturi Rusijos piliečiai, turintys diplomatinius pasus, dar balandžio 13 dieną buvo išsiųsti iš Olandijos teritorijos.

  Pasak Nyderlandų karinės žvalgybos atstovo Onno Eihelseino, prie programišių atakos gali būti prisidėję kibernetikos ekspertai Aleksejus Morenecas ir Jevgenijus Serebriakovas, o taip pat Olegas Sotnikovas ir Aleksejus Mininas, kurie tariamai vykdė "žvalgybą".

  Be to, pasak Nyderlandų politikų, įtariamieji norėjo gauti prieigą prie informacijos apie lėktuvo MH17, sudužusio 2014 metų liepą Donbase, katastrofos tyrimo eigą.

  Rusijos nuolatinis atstovas OPCW ir Užsienio žvalgybos tarnyba dar nepateikė pastabų dėl Amsterdamo pareiškimų.

  Rusijos reakcija

  Anot Rusijos Federacijos tarybos, Maskva pasirengusi reaguoti į Nyderlandų veiksmus. Pasak Federacijos Tarybos Užsienio reikalų komiteto pirmininko pirmuojo pavaduotojo Vladimiro Džabarovo, "laukia veidrodinės priemonės". Kaip pabrėžė senatorius, Amsterdamas prisijungė prie "rusofobijos kampanijos", kurią anksčiau pradėjo Londonas.

  Dar šia tema

  Paskelbtos įsilaužimo į naujienų portalą tyrimo išvados
  VSD tikina, kad Rusija ketina kištis į 2019 metų Lietuvos rinkimus
  "Microsoft" pareiškė, kad Rusijos programišiai bando paveikti rinkimus JAV
  Tegai:
  Cheminio ginklo uždraudimo organizacija (OPCW), Cheminio ginklo draudimo organizacija, Nyderlandai, hakeriai

  Svarbiausios temos