10:28 2020 Rugpjūčio 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.1765
 • RUB86.7275
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  53

  Senatas pripažįsta 1988 metų JAV vyriausybės komisijos išvadas dėl badmečio Ukrainoje, kad "Stalinas ir jo aplinka 1932-1933 metais vykdė ukrainiečių genocidą"

  VILNIUS, spalio 4 — Sputnik. Jungtinių Valstijų Senatas šiandien priėmė rezoliuciją, kuria Holodomoras – 1932-1933 metų badas Ukrainoje – buvo pripažintas genocidu, pranešė Ukrainos diplomatinė atstovybė JAV.

  "JAV Senatas vienbalsiai priėmė dvipartinę rezoliuciją, tapusią pirmuoju istorijoje JAV Kongreso teisiniu aktu, kuriame 1932-1933 metų Holodomoras pripažįstamas ukrainiečių tautos genocidu", – sakoma ambasados pranešime.

  Dokumento rezoliucinėje dalyje sakoma, jog Senatas pripažįsta (1988 metų balandžio 22 dienos) JAV vyriausybės komisijos išvadas dėl badmečio Ukrainoje, kad "Stalinas ir jo aplinka 1932-1933 metais vykdė ukrainiečių genocidą".

  Dokumente smerkiami nuolatiniai žmogaus teisių, įskaitant savivaldos ir žodžio laisvės teises, pažeidinėjimai, kuriuos vykdė sovietų valdžia ukrainiečių tautos atžvilgiu. Rezoliucijoje taip pat reiškiama užuojauta Holodomoro aukoms bei jų artimiesiems.

  Kaip praneša Ukrainos ambasada, panašios rezoliucijos projektą taip pat patvirtino JAV Kongreso Atstovų rūmų Užsienio reikalų komitetas, jis bus peržiūrėtas plenarinio posėdžio metu.

  1932-1933 metų badas apėmė visus didžiausius SSRS grūdinius regionus — Ukrainą, Šiaurės Kaukazą, Žemutinį ir Vidurinį Pavolgį, didelę Centrinio Juodosios Žemių ekonomikos regiono dalį, Kazachstaną, Vakarų Sibirą ir Pietų Uralą. Tada, remiantis įvairiais skaičiavimais, mirė nuo 7 iki 8 mln. žmonių, iš kurių 3-3,5 mln. Ukrainoje, 2 mln. Kazachstane ir Kirgizijoje, 2-2,5 mln. Rusijos TFSR.

  Dar šia tema

  Ukraina reikalauja, kad Rusija grąžintų 30 tūkstančių vagonų
  Ukraina pasigyrė "nematomais" Rusijos laivynui šarvuotais kateriais
  Ukraina atiduos trečdalį biudžeto valstybės skolai grąžinti
  Ukraina apkaltino Rusiją "pavojingų situacijų" sudarymu Kerčės sąsiauryje
  Tegai:
  Holodomoras, Senatas, Ukraina, JAV

  Svarbiausios temos