22:49 2019 Rugpjūčio 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.1076
 • RUB73.3855
  Rusijos tankas T-14 Armata

  JAV tanko "Abrams" įgula įvertino rusišką "Armata"

  © Sputnik / Рамиль Ситдиков
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  22620

  JAV tankistai teigiamai įvertino kovinės mašinos įgulos saugumą, tačiau sukritikavo automatinę tanko užtaisymo sistemą

  VILNIUS, spalio 05 — Sputnik. Vieno iš Amerikos tankų M1 "Abrams" įgulos nariai interviu "Business Insider" įvertino naujausią Rusijos tanką T-14 "Armata".

  JAV tankistai, dalyvavę interviu anonimiškai, pavadino tanko "Armata" platformą efektyvia ir atkreipė dėmesį į kovinės mašinos įgulos saugumą.

  Kita vertus amerikiečiai sukritikavo automatinę tanko užtaisymo sistemą, pavadinę ją nepraktiška, ir papasakojo apie "Abrams" naudojamo rankinio sviedinių užtaisymo pranašumus.

  Tankistai taip pat išreiškė nuomonę, kad visiškai automatizuoto T-14 bokšto sudėtingumas gali įklampinti įgulą į bėdą, jam užsikirtus mūšio metu.

  Pagrindinis kovinis tankas T-14 "Armata" — vienintelis trečiosios pokario kartos tankas. Jo kūrimo darbai buvo pradėti 2010 metais.

  Tankas turi 125 mm lygiavamzdę patranką 2A82 (su galimybe įrengti 152 mm 2A83) su visiškai skaitmeniniu nuotoliniu valdymu. Už galingų priekinių šarvų yra izoliuota šarvuota kapsulė su įgulos nariais, kuri leidžia tankistams išgyventi net tiesioginio pataikymo į bokšto ir kovinio komplekto įsidegimo atveju.

  Tankas gali atlaikyti daugelio modernių ir perspektyvių prieštankinių sviedinių ir raketų priekinį pataikymą.

  M1 "Abrams" — pagrindinis JAV kovinis tankas. Serijiniu būdu gaminamas nuo 1980 metų. Juo aprūpintos JAV, Egipto, Australijos ir Maroko kariuomenės ir jūrų pėstininkai, taip pat daugybė Artymųjų Rytų valstybių.

  Kaip šios kovinės mašinos trūkumus ekspertai išskiria nedidelį korpuso šonų šarvų storį, automatinio užtaisymo nebuvimą ir didelę kiekvieno vieneto kainą.

  Tankas T-14 „Armata“
  © Sputnik /
  Tankas T-14 „Armata“

  Dar šia tema

  RT paskelbė vaizdo įrašą apie naujausius Rusijos ginklus
  Rusijos ginkluotosios pajėgos šiandien ir rytoj
  Pentagonas paskelbė apie JAV bejėgiškumą prieš hipergarsinį Rusijos ginklą
  Rusijoje atliktas hipergarsinės raketos "Kinžal" mokamasis paleidimas
  Tegai:
  tankai, Abrams, T-14 "Armata", JAV, Rusija

  Svarbiausios temos