01:25 2020 Gegužės 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.0991
 • RUB78.1096
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  39

  Rusijos atžvilgiu buvo atlikta daug ekonominių tyrimų, tačiau Maskva sugebėjo apginti savo poziciją ir paneigti teiginius dėl nesąžiningos kovos su konkurentais

  VILNIUS, spalio 5 — Sputnik. "Gazprom" valdybos pirmininko pavaduotojas Aleksandras Medvedevas teigė, kad Europos Sąjunga naudojasi nesąžiningos konkurencijos metodais, reguliuodama dujų rinką, praneša RIA Novosti.

  "Dėl politinių įsitikinimų bandymas pakeisti konkurencinę aplinką, sukurti nevienodas konkurencijos sąlygas yra labai pavojingas, nes tai sukels ekonomines pasekmes", — perspėjo jis, kalbėdamas Peterburgo dujų forume.

  Medvedevas priminė, kad Rusijos atžvilgiu buvo atlikta daug ekonominių tyrimų, tačiau Maskva sugebėjo apginti savo poziciją ir paneigti teiginius dėl nesąžiningos kovos su konkurentais.

  Kaip pavyzdį jis pateikė Lietuvą, kuri įveda dujų tarifo socializaciją dėl suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalo iš JAV.

  "Jūs puikiai žinote, kiek kainuoja dujofikuoti vieną toną SGD, ir ši kaina perduodama rinkos dalyviams, taigi ir vartotojams. Kaip sakė Šekspyras "Hamlete": O toliau — tyla. Europos Komisija kaip tariamai nepriklausomas reguliuotojas nesiima jokių veiksmų. Tada kyla klausimas: kas vyksta? Atsiranda nesąžininga konkurencija", — paaiškino Medvedevas.

  Lietuva viena iš pirmųjų Europoje pradėjo importuoti amerikiečių SGD. Klaipėdoje yra dujų saugykla, kurią pastatė Norvegijos bendrovė "Hoegh LNG" kartu su Korėjos "Hyundai Heavy Industries".
  Nuo 2014 metų šalis nuomojasi laivą iš "Hoegh LNG", tačiau po 2024 metų sutarties galiojimas baigiasi.

  Be to, 2017 metais Lietuva padidino dujų tarifus gyventojams 5-8 proc., ir ministras pirmininkas Saulius Skvernelis sakė, kad dujų kainos kol kas nemažės.

  Europos šalių priklausomybė nuo Rusijos dujų
  © Sputnik /
  Europos šalių priklausomybė nuo Rusijos dujų

  Dar šia tema

  Gana išsidirbinėti: kokią naudą praranda Lietuva, ginčydamasi su Rusija
  Andžejaus Dudos "verslo planas" prieš "Nord Stream-2" nesuveikė
  "Gazprom": "Nord Stream-2" ir "Turkish Stream" yra gyvybiškai svarbūs ES
  Tegai:
  kova, Maskva

  Svarbiausios temos