02:33 2019 Spalio 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1173
 • RUB71.1373
  Krymas, archyvinė nuotrauka.

  Krymas papasakojo, kodėl Vakarai nepripažįsta referendumo pusiasalyje

  © Sputnik / Алексей Лебедев
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  12831

  Krymo parlamento vadovas Vladimiras Konstantinovas teigia, kad referendumo pripažinimas Kryme tolygus Ukrainos perversmo pripažinimui, ir niekas nenori to padaryti

  VILNIUS, spalio 5 — Sputnik. Vakarų šalys atsisako pripažinti Krymo referendumo rezultatus, nes tuo pačiu metu turės pripažinti Ukrainos perversmo faktą, sakė Krymo parlamento vadovas Vladimiras Konstantinovas, praneša RIA Novosti.

  Pasak Konstantinovo, referendumas vyko Kryme Ukrainos ginkluoto perversmo laikotarpiu, kuomet Ukraina kaip valstybė neegzistavo,.

  "Nuo vasario 20 iki gegužės 25 dienos Ukraina kaip valstybė neegzistavo. Valstybės perversmo organizavimas yra labai rimtas tarptautinis nusikaltimas, turintis organizatorius ir vykdytojus. Referendumo pripažinimas Kryme tolygus Ukrainos perversmo pripažinimui, ir niekas nenori to padaryti", — sakė Konstantinovas susitikime su Norvegijos delegacija.

  Krymas, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Алексей Мальгавко

  Norvegijos delegacija yra Kryme su šešių dienų vizitu. Programa — plataus masto susitikimai ir kelionės į pusiasalio regionus. Vizitas truks iki spalio 6 dienos. Delegacijoje dalyvauja socialiniai aktyvistai, mokslinės bendruomenės, žemės ūkio ir verslo sričių atstovai.

  Krymas tapo Rusijos regionu po referendumo, įvykusio ten 2014 metų kovo mėnesį, kuriame 96,77% rinkėjų Krymo Respublikoje ir 95,6% Sevastopolio gyventojų pritarė prisijungimui prie Rusijos Federacijos. Krymo valdžios institucijos surengė referendumą po 2014 metų vasario mėnesį įvykusio perversmo Ukrainoje. 

  Ukraina vis dar laiko Krymą savo, bet laikinai okupuota teritorija. Rusijos Federacijos vadovybė ne kartą pareiškė, kad Krymo gyventojai demokratiniu būdu, visiškai laikydamiesi tarptautinės teisės ir JT chartijos, balsavo už suvienijimą su Rusija. Pasak Rusijos prezidento Vladimiro Putino, Krymo klausimas yra "visiškai uždarytas".

  Dar šia tema

  Krymo žurnalistas papasakojo ESBO apie 23 Ukrainos "okupacijos" metus
  Žmogaus teisių gynėjams iš Rusijos JT bandė uždrausti ištarti žodį "Krymas"
  Pokyčiai Kryme padarė įspūdį ukrainiečiams iš užsienio
  Tegai:
  perversmas, Ukraina, referendumas

  Svarbiausios temos