10:06 2021 Balandžio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.2051
 • RUB92.2786
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  29

  Danijos politikas teigia, kad laikas keisti valstybės strategiją kibernetinėje erdvėje, ne tik gintis, bet pradėti patiems atakuoti

  VILNIUS, spalio 7 — Sputnik. Naujasis Danijos parlamento gynybos komiteto pirmininkas Nasser Haderas paragino užpulti Rusiją kibernetinėje erdvėje, teigė jis interviu Danmarks Radio.

  Pasak jo, jau seniai žinoma, kas atlieka visas programišių atakas visame pasaulyje, ir atėjo laikas Danijai pakeisti savo gynybos strategiją į ataką.

  "Yra, pavyzdžiui, tokia grupuotė "Fancy Bear". Jie glaudžiai susiję su Rusijos karine žvalgyba. Ji įsikišo į Amerikos rinkimus. Taigi pirmas dalykas yra įsilaužti į jų bazę", — sakė Haderas.

  Jis pabrėžė, kad visiškai tiki Amerikos specialiųjų tarnybų išvadomis, kurios tariamai nustatė, kad "Fancy Bear" remia Rusijos vyriausybė.

  "Rusai teigia, kad jie neturi nieko bendro su tuo, nes tai yra privati grupė. Tačiau visi žino, kad iš tikrųjų jie dirba Rusijos karinei žvalgybai. Turime parodyti, kad mes nesame aukos", — pabrėžė Haderas.

  Tačiau Danijos parlamento narys pridūrė, kad šių veiksmų reikia imtis sąmoningai ir atsargiai, o specialių metodų kūrimas turėtų būti patikėtas kvalifikuotiems specialistams.

  "Atakuoti visus, kas atakuoja mus, yra nesaugu. Galiu paskelbti tik kaip parlamento narys: mes turime atakuoti, mes turime patys užsiimti programišių įsilaužimais. Kokių priemonių bus imtasi — spręs ekspertai. Bet mes turime būti atsargūs, turime elgtis protingai", — sakė Haderas bei pridūrė, kad Danija turi būtinas priemones tokiems veiksmams, bet trūksta tik politinio sprendimo.

  Nepaisant to, Hadero pareiškimai Danijos parlamente sukėlė įvairių reakcijų. Pavyzdžiui, Danijos liaudies partijos atstovas gynybos klausimais Sioren Espersen nepatenkintas tokia iniciatyva, sakydamas, kad Haderas užsiima ne savo reikalais.

  Socialdemokratų partijos atstovas Henrikas Damas Christensenas pripažino, kad Danijai "negalima amžinai slėptis smėlyje ", tačiau paragino gerai apsvarstyti tokius veiksmus, nes "šalis tik pralaimės nuo įsilaužimo kampanijos kibernetinėje erdvėje".

  Makeinas paragino JAV valdžią organizuoti kibernetines atakas prieš Rusiją >>

  Šią savaitę Didžioji Britanija, Nyderlandai ir Jungtinės Valstijos apkaltino Rusiją prisidėjimu  prie kibernetinių atakų prieš įvairias organizacijas.

  Tariami "GRU pareigūnai" kaltinami bandymais įsilaužti į Didžiosios Britanijos užsienio reikalų ministeriją, Cheminio ginklo draudimo organizaciją, branduolinę kompaniją "Westinghouse", antidopingo agentūras ir įvairių šalių sporto federacijas.

  Rusijos užsienio reikalų ministerija pavadino šiuos teiginius Vakarų šnipinėjimo manija, kuri daro didelę žalą tarptautiniams santykiams. Be to, Rusija pasiūlė Jungtinėms Valstijoms sukurti bendrą kibernetinio saugumo darbo grupę, kuri leistų bendrauti informacijos apsaugos srityje ir neleisti įsikišti į valstybių vidaus reikalus, tačiau Vašingtonas atmetė šią iniciatyvą.

  Dar šia tema

  Grybauskaitė pasiūlė sukurti Europos "kibernetinį Šengeną"
  Grybauskaitė Briuselyje pasisakė už kibernetinį saugumą
  ES kurs bendrijos kibernetines greito reagavimo pajėgas
  Tegai:
  kibernetinės atakos, Danija, Rusija

  Svarbiausios temos