13:16 2020 Gruodžio 03
Tiesioginis eteris
 • USD1.2066
 • RUB91.3194
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  46

  Dabar šalyje yra šimtai tūkstančių automobilių su Europos numeriais, kuriuos ukrainiečiai perka dėl nedidelių kainų

  VILNIUS, spalio 7 — Sputnik. Lietuva suteikė Ukrainai vienerių metų prieigą prie Europos duomenų bazės, kurią pasitelkusi valdžia galės patikrinti automobilių su europietiškais numeriais ("eurobliachų") savininkus, praneša portalas ukraina.ru su nuoroda į "UNN".

  Pasak Ukrainos valstybės sienos apsaugos tarnybos pirmininko Peterio Cigikalo, Kijevas šiuo klausimu aktyviai bendradarbiauja su Vilniumi.

  Dabar Ukrainos keliuose važinėja šimtai tūkstančių automobilių su "eurobliachomis". Praėjusių metų pabaigoje Ukrainoje buvo daugiau kaip 59 tūkst. Lietuvoje registruotų automobilių, iš kurių daugiau kaip 44 tūkst. buvo laikino importo režimo.

  Tokie automobiliai buvo importuoti į šalį, nepaisant galiojančių muitinės taisyklių, tačiau savininkai ketina reikalauti iš valdžios institucijų priimti įstatymą, kuris leistų lengvatinėmis sąlygomis išmuitinti automobilius.

  Kijevas tiki, kad prieiga prie Europos duomenų bazės padės sumažinti nelegaliai į Ukrainą įvežamų automobilių skaičių, ypač tų, kurie buvo pavogti Europos šalyse.

  Anksčiau ukrainiečiai, ypač tie, kurie gyveno pasienio vietovėse, dažnai pirkdavo naudotus automobilius iš Europos. Norėdami išsaugoti automobilio tranzito statusą ir išvengti brangių muitinės procedūrų, savininkai turėjo nuolat kirsti sieną.

  Kaip rinktis naudotą automobilį – specialistų patarimai >>

  Pagrindinis naudotų automobilių iš Europos pranašumas yra jų kaina, Lietuvoje ir Lenkijoje jie kainuoja tris ar keturis kartus pigiau nei Ukrainoje.

  Tačiau dešimtys tūkstančių tokių automobilių viršija tranzito termino sąlygas.

  Pasak ekspertų, norint išspręsti šią problemą, Kijeve reikia atkurti vietinę automobilių pramonę arba sudaryti sąlygas ukrainiečiams pirkti naujus automobilius.

  Dar šia tema

  Lietuvos pasieniečiai sulaikė klastotę pateikusį ukrainietį
  Lietuvos politikai konsultuos Ukrainą kovos su korupcija klausimais
  Tegai:
  naudoti automobiliai, Ukraina

  Svarbiausios temos