10:15 2019 Gegužės 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1172
 • RUB72.1926
  Rusijos ir Ukrainos pasienis, archyvinė nuotrauka

  Ukraina įvardijo susitaikymo su Rusija sąlygą

  © Sputnik / Валерий Мельников
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  7702

  Ukrainos politikas mano, kad santykių gerinimas priklauso nuo abiejų valstybių noro susitaikyti, tačiau perspektyvos vis dėlto priklauso nuo Maskvos

  VILNIUS, spalio 7 — Sputnik. Susitaikymas tarp Rusijos ir Ukrainos yra įmanomas, jei egzistuoja "abipusis noras", pareiškė leidiniui "Glavred" Ukrainos "laikinai okupuotų teritorijų" ir šalies viduje perkeltų asmenų ministro pavaduotojas Georgijus Tuka.

  Pasak Tukos, šalių santykių gerinimo perspektyva visų pirma priklauso nuo Maskvos.

  "Kaip greitai tai įvyks? Visų pirma, tai priklausys nuo Rusijos Federacijos. Aš nemanau, kad Ukrainos visuomenės dalis, kuri vadina save "elitu", turi išankstinę nuomonę prieš Rusijos žmones", — sakė jis.

  Politikas taip pat pažymėjo, kad niekada nelaikė rusų "broliška tauta", nes tokia koncepcija jam buvo svetima.

  "Jei mes esame broliai, kas iš mūsų yra Kainas, o kas Abelis?" — apibendrino Tuka bei pareiškė, jog viliasi, kad šios dvi šalys susitaikys.

  Maskvos ir Kijevo santykiai

  Kijevas siekia sugriežtinti santykius su savo Rytiniu kaimynu. Visų pirma, Ukrainos valdžia nutraukė draugystės sutartį su Rusija. Be to, neseniai Ukrainos užsienio reikalų ministras Pavelas Klimkinas paskelbė apie galimą biometrinių vizų rusams įvedimą.

  Ukrainos užsienio reikalų ministerijos vadovas taip pat palankiai vertina idėją taikyti baudžiamąją atsakomybę Ukrainos piliečiams, kurie gauna dvigubą pilietybę su Rusija.

  Prieš mėnesį Klimkinas Kijevo ir Maskvos santykius apibūdino kaip "egzistencinį konfliktą". Rusijos užsienio reikalų ministerija tokį pareiškimą pavadino bandymu uždirbti taškų priešrinkiminėse lenktynėse.

  Pasak Maskvos, agresyvi Ukrainos valdžios retorika rodo, kad ji ignoruoja šalies ir jos gyventojų ilgalaikius strateginius interesus.

  Dar šia tema

  Pokyčiai Kryme padarė įspūdį ukrainiečiams iš užsienio
  Rusija pavadinta pagrindine anglies tiekėja Ukrainai
  Ukraina reikalauja, kad Rusija grąžintų 30 tūkstančių vagonų
  Krymas papasakojo, kodėl Vakarai nepripažįsta referendumo pusiasalyje
  Tegai:
  Ukraina, Rusija

  Svarbiausios temos