08:04 2019 Birželio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1207
 • RUB71.7360
  Tbilisis, archyvinė nuotrauka.

  Rusijos URM papasakojo apie bevizio režimo su Gruzija atnaujinimo sąlygas

  © Sputnik / Михаил Мокрушин
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  10 0 0

  Vizų režimas su Gruzija 2015 metais buvo žymiai supaprastintas ir šiandien bet kuris Gruzijos gyventojas gali gauti vizą į Rusiją

  VILNIUS, spalio 8 — Sputnik. Rusija neatmeta galimybės abipusiu sutikimu atnaujinti bevizį režimą su Gruzija, tam trukdo tik diplomatinių santykių tarp valstybių stoka, pareiškė Rusijos užsienio reikalų ministro pavaduotojas Grigorijus Karasinas interviu laikraščiui Izvestija.

  Jis priminė, kad 2015 metais vizų režimas su Gruzija buvo žymiai supaprastintas ir šiandien bet kuris Gruzijos gyventojas gali gauti vizą į Rusiją.

  "Iš esmės mes neatmetame bevizio režimo įvedimo abipusiu susitarimu ateityje. Kita vertus, kol kas tai sunku įgyvendinti praktikoje. Tam trukdo minėtų diplomatinių santykių stoka", — sakė Karasinas.

  Pasak jo, taip pat turi įtakos "sunki padėtis pasaulyje, kai didėja teroristų ir kitos grėsmės, nelegalios migracijos problema". "Viso to, žinoma, negalima ignoruoti", — pridūrė ministro pavaduotojas.

  Konfliktas Pietų Osetijoje

  2008 metų rugpjūčio 8-osios naktį Gruzijos kariuomenė apšaudė Pietų Osetiją, užpuolė respubliką ir sunaikino dalį jos sostinės Cchinvalio. Rusija, gindama Pietų Osetijos gyventojus, kurių daugelis buvo priėmę Rusijos pilietybę, išsiuntė karines pajėgas į respubliką ir po penkių kovinių veiksmų dienų išstūmė Gruzijos kariuomenę iš šio regiono.
  Maskva 2008 metų rugpjūčio 26 dieną pripažino Abchazijos ir Pietų Osetijos suverenumą. Po to abiejų valstybių diplomatiniai santykiai buvo nutraukti. Rusijos vadovai ne kartą pareiškė, kad dviejų buvusių Gruzijos autonomijų pripažinimas atspindi esamas realijas ir yra nesvarstytinas.

  Dar šia tema

  Gruzija nuo šiol lietuviškai vadinama ir Sakartvelas
  Sakartvelo atsakymas: Gruzijoje Lietuva bus vadinama naujai
  Lietuvos sostinė sveikina Sakartvelą valstybingumo 100-mečio proga
  Lietuvos URM vadovas mano, kad Gruzija artimiausiu metu netaps NATO nare

  Svarbiausios temos