08:01 2019 Birželio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1207
 • RUB71.7360
  Rinkimai DLR, archyvinė nuotrauka.

  Pasak DLR, ES šalių atstovai nori būti stebėtojais rinkimuose

  © Sputnik / Алексей Куденко
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  10 0 0

  Itin aktyviai domisi rinkimais Vokietijos atstovai, be to, paraiškas dalyvauti rinkimuose išsiųs Prancūzija ir Italija

  VILNIUS, spalio 8 — Sputnik. Daugelio šalių, tarp jų ir Europos Sąjungos, atstovai yra pasirengę dalyvauti stebėtojų teisėmis nepripažintos Donecko Liaudies Respublikos vadovo ir parlamento rinkimuose,  interviu  RIA Novosti sakė užsienio reikalų ministro pavaduotoja Natalija Nikonorova.

  Pasak jos, itin aktyviai domisi rinkimais Vokietijos atstovai. Be to, paraiškas dalyvauti rinkimuose išsiųs Prancūzija ir Italija.
  "Tiesą sakant, tose valstybėse, kur yra atstovų centrai, visuomenės atstovai, akademinė bendruomenė ir politiniai veikėjai reiškia aktyvų susidomėjimą rinkimais", — sakė Nikonorova.

  Greitoji pagalba DLR, archyvinė nuotrauka.
  © Sputnik / Сергей Аверин

  Be to, stebėtojai yra pasirengę atvykti iš Abchazijos, Pietų Osetijos ir Rusijos. Nikonorova pabrėžė, kad juos pakvies Centrinė rinkimų komisija.

  "Kijevo atstovai, jei tik panorės ir  laikysis įstatymų, taip pat galės dalyvauti rinkimuose kaip stebėtojai", — sakė diplomatė. Ji pabrėžė, kad šis balsavimas nepažeidžia Minsko susitarimų.

  "Ukraina pasinaudos visomis galimybėmis kaltinti respubliką. Tačiau nėra jokios realios galimybės remtis kokia nors pasirašytų sutarčių norma, kad būtų galima uždrausti rinkimus," — pridūrė Nikonorova.

  Rinkimai vyks lapkričio 11 dieną. Kijevas jau pareiškė, kad nepripažįsta jų. Į DLR vadovo postą pretenduoja penki žmonės, tarp jų ir laikinasis respublikos vadovas Denisas Pušilinas.

  DLR vadovo nužudymas

  Aleksandras Zacharčenko buvo nužudytas rugpjūčio 31 dieną, sprogimo metu, kavinėje "Separ", Donecko centre. Jam buvo 42 metai. Be to,  buvo nužudytas ir Zacharčenkos apsaugininkas. DLR specialiųjų tarnybų duomenimis, 11 žmonių buvo sužeisti. DLR pajamų ir rinkliavų ministras Aleksandras Timofejevas rimtai sužeistas sprogimo metu. Respublikos valdžios institucijos pripažino incidentą kaip teroro išpuolį.

  Denisas Pušilinas, archyvinė nuotrauka.
  © Sputnik / Сергей Аверин

  DLR parlamentas, vadovaudamasis įvykusių Minske derybų nutarimu, laikinuoju respublikos vadovu paskyrė Denisą Pušiliną.
  Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pavadino Zacharčenkos nužudymą gėdingu pabrėždamas, kad tie, kas pasirinko teroro kelią, neketina ieškoti būdų taikiai išspręsti konfliktą. Užsienio reikalų ministerija sakė, kad nekyla abejonių, jog Kijevas yra prisidėjęs prie incidento.

  Rusijos tyrimo komitetas iškėlė baudžiamąją bylą.

  Dar šia tema

  Ukrainos ginkluotosios pajėgos apšaudė mokyklą Donbase
  DLR apkaltino Vakarų žvalgybos tarnybas prisidėjus prie Zacharčenkos nužudymo
  Juščenko palygino Donbasą su Hitlerio Vokietija
  Tegai:
  rinkimai, Donecko liaudies respublika

  Svarbiausios temos