14:22 2020 Spalio 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.1832
 • RUB90.5710
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  22

  Iš viso nuo metų pradžios per Viduržemio jūrą į Europos šalis pateko daugiau nei 80 tūkstančių žmonių, beveik du tūkstančiai žuvo

  VILNIUS, spalio 9 — Sputnik. Daugiau nei 1,8 tūkst. migrantų per pastarąsias tris dienas aptiko gelbėtojai Ispanijos pakrantėje, praneša RIA Novosti su nuoroda į Ispanijos gelbėjimo jūroje tarnybą.

  Tik pirmadienį buvo rasti aštuonios valtys (kuriose buvo 357 migrantai) Gibraltaro sąsiauryje, šešios valtys (303 žmonės) Alborano jūroje ir dar viena valtis (31 žmogus) šalia Kanarų Fuerteventros salos.

  Šeštadienį ir sekmadienį gelbėtojai netoli Ispanijos krantų – Gibraltaro sąsiauryje ir Alboros jūroje aptiko 30 valčių, kuriose buvo 1181 žmogus.

  Taigi per tris dienas Ispanijos pakrantėje buvo aptikti 1882 nelegalūs migrantai.

  Migracijos srautas į Ispaniją 2018 metais labai išaugo. Remiantis Tarptautinės migracijos organizacijos duomenimis, metų pradžioje per Viduržemio jūrą į šalį atvyko 38 451 migrantas (duomenys spalio 3 dienai) – daugiau nei per pastaruosius trejus metus kartu paėmus.

  Iš viso per Viduržemio jūrą į Europos šalis nuo metų pradžios prasiskverbė 84,3 tūkst. žmonių, 1,78 tūkst. žuvo (iš jų 398 pakeliui į Ispaniją).

  Migrantai Europoje: iš kur ir link kur plaukia
  © Sputnik
  Migrantai Europoje: iš kur ir link kur plaukia

  Dar šia tema

  Valtis su 160 migrantų nuskendo netoli Šiaurės Kipro
  Turkijos pakrantėje žuvo devyni migrantai
  Nufilmuota, kaip bėga nelegalūs migrantai, atvykę į Ispaniją
  Politologas: Briuselis gali priversti Baltijos šalis priimti daugiau migrantų
  Tegai:
  migrantai, Ispanija

  Svarbiausios temos