18:42 2020 Rugpjūčio 08
Tiesioginis eteris
 • USD1.1817
 • RUB86.9753
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  32

  Ministerijos vadovas mano, kad Budapeštui skirti pareiškimai dėl ryšių su Maskva palaikymo yra nepagrįsti, nes Vakarų europiečiai patys slepia didelį verslą su Rusijos Federacija

  VILNIUS, spalio 10 — Sputnik. Vengrijos užsienio reikalų ministerijos vadovas Peteris Szijjarto pareiškė, kad Europos Sąjunga palaiko daug glaudesnius ryšius su Rusija nei Budapeštas, tačiau bando slėpti tai, praneša RIA Novosti su nuoroda į Austrijos laikraštį "Der Standard".

  Ministras pažymėjo, kad kaltinimai Vengrijai dėl stipraus suartėjimo su Maskva yra nepagrįsti.

  "Todėl esu pavargęs nuo to, kokioje šviesoje pateikiama Vengrija. Reikalas tas, kad Vakarų europiečiai palaiko su Rusija daug glaudesnius santykius nei mes. Vienintelis skirtumas yra tai, kad jie bando paslėpti didelį verslą paviršutiniškuose ginčuose", — pabrėžia Szijjarto.

  Kaip pavyzdį jis paminėjo Austrijos kanclerio Sebastiano Kurtzo susitikimus su Rusijos vadovu Vladimiru Putinu, kurių praeitais metais jau buvo keturi. Be to, Vengrijos diplomatas priminė apie dažnus pokalbius telefonu tarp Rusijos ir Prancūzijos prezidentų ir Emanuelio Makrono vizitą į ekonominį forumą Sankt Peterburge.

  Szijjarto pareiškė, kad buvo nustebęs, kai Maskvoje vykusiose energetikos derybose "prie garbės stalo aplink Putiną" pamatė keturių didžiausių Vakarų energetikos koncernų vadovus.

  Užsienio reikalų ministras pareiškė, kad Europos Sąjunga juda neteisinga kriptimi, ir pabrėžė, kad Europos Komisijai reikia didelių pokyčių, nes pastarieji įvykiai kalba apie "krachą".

  "2019 metais šalių – ES narių skaičius pirmą kartą sumažės, transatlantiniai santykiai, kurie anksčiau visada buvo stabilūs, tapo labai trapūs, per pastaruosius trejus metus ES įvyko 33 teroro išpuoliai, dėl kurių žuvo daugiau kaip 300 žmonių", — pasakė Szijjarto.

  Be to, diplomatas iškėlė klausimą dėl situacijos su Vengrijos pasų išdavimu ukrainiečiams. Jis pabrėžė, kad Ukrainoje gyvena 150 tūkstančių vengrų, o Kijevas šiuo klausimu pažeidžia tarptautinę teisę. Ministras taip pat pridūrė, kad Ukrainos valdžios veiksmai prieštarauja šalies norui įstoti į ES ir NATO.

  Tai buvo ne pirmas kartas, kai Vengrijos ministras sukritikavo Europos Sąjungą. Birželį jis apkaltino ES dvigubų standartų taikymu "Nord Stream-2" projektui. Szijjarto pažymėjo, kad dar vieną projektą – "South Stream", kuris galėjo padidinti maršrutų įvairovę Europoje, — Europos Komisija "nužudė".

  Dar šia tema

  Sankcijos prieš Rusiją ir tarptautinė prekyba
  Latvija paragino panaikinti sankcijas Rusijai
  JAV buvo nustatyta, kad Putinu pasaulis labiau pasitiki nei Trampu
  Putinas pareiškė, kad šalys turi glaudžiau bendradarbiauti politikoje
  Tegai:
  ES, Vengrija, Rusija

  Svarbiausios temos