22:29 2020 Rugpjūčio 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.1765
 • RUB86.7275
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  65

  Leidinys daro prielaidą, kad toks JAV kariuomenės noras siejamas su ketinimu apginkluoti kopijomis nestabilius regionus Sirijoje ir Irake

  VILNIUS, spalio 10 — Sputnik. JAV kariuomenės specialiosios pajėgos nori pradėti gaminti Rusijos ginklus, rašo "The National Interest".

  Pranešama, kad JAV specialiųjų operacijų vadovybė jau pasiūlė garantijas įmonėms, kurios "gali atskleisti ir patobulinti Kalašnikovo kulkosvaidžio, modernizuoto kulkosvaidžio "Utes" technologijas ir sukurti jų kopijas".

  Be to, JAV kariuomenė reikalauja, kad potencialūs būsimi gamintojai patys galėtų gauti brėžinius, būtiniausias dalis ir medžiagas — kariuomenė šiuo atžvilgiu nesuteiks jokios pagalbos.

  Taip pat pažymima, kad pagrindinė sąlyga finansuoti kandidatus jų sėkmės atveju bus Rusijos ginklų kopijavimas griežtai Jungtinių Amerikos Valstijų teritorijoje, naudojant šalies viduje sukurtas dalis ir medžiagas. Be to, gamyba bus leidžiama tik JAV piliečiams.

  Leidinys neatmeta galimybės, kad du Rusijos automatiniai ginklai — tai tik pradžia, o ateityje Specialiųjų operacijų valdybai gali prireikėti ir kitų užsienio ginklų kopijų.

  Putinas šaudo naujausiu snaiperio šautuvu "Kalašnikov" >>

  Žurnalas iškelia teoriją, kad iniciatyva greičiausiai susijusi su tuo, jog JAV ketina kopijomis apginkluoti įvairius nestabilius regionus Sirijoje ar Irake, tačiau tuo pat metu Vašingtonas nenori "klebenti Rusijos ginklų šioje rinkoje".

  Koncernas "Kalašnikov" sakė, kad tokie norai dar kartą pabrėžia Rusijos ginklų patikimumą ir kokybę. Savo ruožtu valstybinė korporacija "Rostech" pareiškė, kad galimybė gaminti didelio kalibro kulkosvaidžius "Utes", nesusisiekus su "Rosoboroneksport", būtų neteisėta kopijavimo plėtra ir vagystė.

  Galingiausios pasaulio kariuomenės
  © Sputnik /
  Galingiausios pasaulio kariuomenės

  Dar šia tema

  "The National Interest" papasakojo apie Vakarų baimę dėl Rusijos ginklų
  JAV atskleidė branduolinio ginklo prieš Rusiją galimybes
  Analitikas papasakojo, kurioje karinėje srityje Rusija aplenkė JAV
  Žiniasklaida: JAV ketina "bet kokia kaina" dislokuoti ginklą kosmose
  Tegai:
  ginklai, Rusija

  Svarbiausios temos