00:45 2020 Balandžio 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.0871
 • RUB82.1046
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Lazda turi du galus: sankcijos Rusijai (255)
  66

  Rusijos užsienio politika turėtų būti nukreipta į "įtampos su kitomis šalimis mažinimą ir bent jau išlaikyti dabartiniame lygyje ir mažinti sankcijų režimą, o ne didinti jį"

  VILNIUS, spalio 10 — Sputnik. Rusijos strateginių tyrimų centro vadovas, buvęs šalies finansų ministras, o šiuo metu – vienas svarbiausių prezidento Vladimiro Putino ekonomikos patarėjų Aleksejus Kudrinas prognozuoja, kaip vystysis Rusijos ekonomika, jei bus sugriežtintos sankcijos, rašo RIA Novosti.

  Pasak jo, kitų valstybių taikomi apribojimai "sukuria didelę riziką augimo tempams".

  "Jau paskelbti Centrinio banko ir ACRA (Analitinė kredito reitingų agentūra) scenarijai, kad  tokios sankcijos gali sukelti nuosmukį kitais metais", — sako Kudrinas.

  Jis pabrėžė, kad sankcijų sugriežtinimas daugeliu atvejų daro prezidento nustatytus tikslus praktiškai nepasiekiamus. 

  Todėl šiandien Rusijos užsienio politika turėtų būti nukreipta į "įtampos su kitomis šalimis mažinimą ir bent jau išlaikyti dabartiniame lygyje ir mažinti sankcijų režimą, o ne didinti jį", — pabrėžė Kudrinas.

  Po inauguracijos prezidentas Vladimiras Putinas pasirašė naują "Gegužės" dekretą, kuriame apibrėžiamos pagrindinės ekonominės ir socialinės plėtros kryptys iki 2024 metų.

  Tarp tikslų, kuriuos reikia pasiekti per šį laikotarpį, yra demografinių rodiklių tobulinimas, Rusijos įtraukimas į penkių didžiausių pasaulio ekonomikų sąrašą, dukart sumažėjęs skurdo lygis šalyje, infliacija, neviršijanti 4%.

  Pranešama, kad dekretui įgyvendinti reikės papildomų 8 trilijonų rublių biudžeto išlaidų.

  Antirusiškos sankcijos

  2014 metais, atsižvelgiant į Krymo prijungimą prie Rusijos ir padėtį Ukrainoje, Vašingtonas įvedė sankcijas prieš Maskvą, kurios vėliau buvo kelis kartus pratęstos. Rusija ėmėsi atsakomųjų priemonių.

  Šių metų rugpjūčio pabaigoje JAV valdžia pateikė dar vieną ribojamųjų priemonių paketą.

  Kitų JAV sankcijų pagrindu tapo kaltinimai Rusijai dėl cheminio ginklo naudojimo Solsberyje, kur kovo 4 dieną buvo apnuodyti buvęs GRU pulkininkas Sergejus Skripalis ir jo dukra Julija. Londonas apkaltino Rusiją įsitraukus į incidentą, Maskva kategoriškai neigia visus kaltinimus.

  Taip pat lapkričio mėnesį planuojama įvesti antrą, griežtesnį sankcijų paketą. Jis gali paveikti paskolų išdavimą Rusijos juridiniams asmenims, prekių eksportą ir importą. Be to, Vašingtonas skelbia apie galimą diplomatinių santykių lygio mažinimą.

  Trampas pasirašė dekretą dėl sankcijų prieš užsieniečius ir užsienio organizacijas, kuriuos JAV žvalgybos agentūros įtaria įsikišimu per "kibernetines atakas ar kitu būdu" į rinkimus. Taip pat bus nustatytos ribojamosios priemonės propagandos ir dezinformacijos sklaidai.

  Sankcijos prieš Rusiją ir tarptautinė prekyba
  © Sputnik /
  Sankcijos prieš Rusiją ir tarptautinė prekyba
  Temos:
  Lazda turi du galus: sankcijos Rusijai (255)

  Dar šia tema

  JAV uždraudė dviem Estijos bendrovėms eksportą į Rusiją
  Andžejaus Dudos "verslo planas" prieš "Nord Stream-2" nesuveikė
  Ekonomistas: Baltijos šalių verslas linksta į Rusiją, nepaisant JAV draudimų
  Norvegijos delegacijos vadovas pavadino Krymą teisėta Rusijos dalimi
  Tegai:
  užsienio politika, sankcijos, Rusija

  Svarbiausios temos