00:42 2020 Balandžio 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.0791
 • RUB82.4810
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  30

  Spalio 4-osios naktį Sofijoje įvyko dar vienas paminklo sovietų armijai suniokojimo aktas

  VILNIUS, spalio 10 — Sputnik. Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova sakė, kad Bulgarija nesiėmė veiksmingų priemonių, kad užkirstų kelią sovietinių paminklų išniekinimui, rašo RIA Novosti.

  Pasak Rusijos URM atstovės Marijos Zacharovos, spalio 4-osios naktį Sofijoje įvyko dar vienas paminklo sovietų armijai sunaikinimo aktas. Bulgarijos vyriausybė buvo primygtinai raginama sustabdyti neseniai vykusius vandalizmo aktus prieš paminklą tarybiniams kariams Sofijoje ir užtikrinti jo saugumą pagal Rusijos ir Bulgarijos susitarimus.

  "Mes esame priversti teigti, kad Bulgarija  nesiima veiksmingų priemonių užkirsti kelią sovietų karių, kurie atidavė savo gyvybes, kad gelbėtų žmoniją nuo nacizmo, atminimo išniekinimui", — pridūrė ji.

  Paminklas Lihuloje, nuotrauka iš įvykio vietos
  © Sputnik / Аллан Хантсом

  Ginčai dėl paminklų Lietuvoje

  Asociacijos "Užmiršti kariai" ir Vilniaus valdžios institucijos ginčijasi dėl dviejų paminklų, pastatytų Antakalnio kapinėse. Viename kape palaidoti Rusijos Imperijos kariuomenės kariai, kurie žuvo 1915 metais, Vilniaus gynybos metu. Kitame ilsisi 2011 metais Švenčionių rajone aptiktų Raudonosios armijos karių palaikai. Anksčiau Lietuvos kultūros paveldo departamentas skyrė organizacijai 1,5 tūkstančio eurų baudą už tai, kad tariamai buvo pažeista perlaidojimo procedūra — nebuvo sutarta su Užsienio reikalų ministerija ir Lietuvos kultūros ministerija, bei už tai, kad ant vieno iš paminklų tariamai yra tarybinis simbolis — penkiakampė žvaigždė.

  Po to organizacijos vadovas nusprendė apskųsti departamento sprendimą teisme, nes, jo nuomone, įstatymas dėl perlaidojimo derinimo buvo išleistas tik prieš dvejus metus, o pats tarybinių karių liekanų perlaidojimas įvyko prieš penkerius metus.

  Anksčiau Vilniaus savivaldybė pareikalavo, kad organizacija iki balandžio mėnesio pašalintų paminklinius akmenis nuo kapų Antakalnio kapinėse. Kaip anksčiau Orlovas sakė interviu "Sputnik Lietuva", vietos valdžios institucijos atidėjo šį nutarimą iki galutinio teismo sprendimo.

  Dar šia tema

  Rusijos ambasada: Lietuva ieško pretekstų nugriauti tarybinius paminklus
  Demontuotas paminklas tarybiniams aktyvistams
  Rusijos URM: Lietuvoje pažeidžiamos rusų teisės dėl Georgijaus juostelės
  Paieškininkai pasiekė, kad sprendimas sunaikinti tarybinį paminklą būtų atšauktas
  Tegai:
  paminklas, sovietų armija

  Svarbiausios temos