14:56 2019 Rugsėjo 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1067
 • RUB70.6938
  Kijevas, archyvinė nuotrauka

  Ukraina papasakojo, kaip Volkeris grasino panaikinti antirusiškas sankcijas

  © Sputnik / Стрингер
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  45 0 0

  Prieš balsuojant už įstatymą dėl specialaus Donbaso statuso, anot Rados deputato Aleksandro Vilkulo, JAV specialusis pasiuntinys Ukrainoje surengė "neviešą" susitikimą su parlamento frakcijų atstovais

  VILNIUS, spalio 11 — Sputnik. Ukrainos deputatas Aleksandras Vilkulas pareiškė, kad Aukščiausioji Rada buvo priversta balsuoti už įstatymo dėl ypatingojo Donbaso statuso pratęsimo po JAV specialiojo įgaliotinio Ukrainoje Kurto Volkerio grasinimų panaikinti Rusiją ribojančias priemones, praneša RIA Novosti su nuoroda į televizijos kanalą "112 Ukraina".

  Pasak politiko, Volkeris surengė "neviešą" susitikimą su parlamento frakcijų atstovais, kuriame jis teigė, kad pusė Europos šalių nori atsisakyti antirusiškų sankcijų dėl ekonominių nuostolių.

  "Jei dabar jūs, brangūs Ukrainos parlamentarai, netgi labiausiai nacionalistiškai nusiteikę, nebalsuosite už šį įstatymą, tada pusė Europos šalių paprasčiausiai panaikins sankcijas ir, atitinkamai, ši konstrukcija, kuri šiandien yra, išsiskaidys", — sakė Amerikos diplomatas Volkeris.

  Įstatymas dėl ypatingojo Donbaso statuso

  Donecko ir Luhansko Liaudies Respublikos paskelbė nepriklausomybę 2014 metais, po perversmo Ukrainoje. Šių metų balandžio mėnesį Kijevo valdžia pradėjo karinę operaciją prieš jas.

  Po to Vakarų šalys įvedė sankcijas prieš Rusiją. Minsko susitarimų laikymasis yra būtina sankcijų panaikinimo sąlyga, tačiau Kremlius teigia, kad  absurdiška sieti Vakarų taikomas ribojamąsias priemones su Minsko susitarimų įgyvendinimu, nes Maskva nedalyvauja konflikte.

  Įstatymas dėl ypatingojo Donbaso statuso buvo pasirašytas 2014 metų spalio mėnesį kaip dalis Minsko susitarimų. Pagal dokumentą, iki 2015 metų pabaigos Kijevas turėjo įvykdyti konstitucinę reformą.

  Kijevo nekontroliuojami Donbaso regionai turėjo gauti specialų statusą, tačiau Ukrainos valdžios institucijos dar neįvykdė šios sutarties dalies.

  Anksčiau Rada pratęsė įstatymą iki 2019 metų pabaigos. Jį pasirašė Ukrainos prezidentas Petro Porošenko.

  Rusijos užsienio reikalų ministerija nusprendė, kad Kijevui buvo reikalingas šis žingsnis, kad būtų išlaikytas spaudimas Maskvai ir sudarytos sąlygos JT tarptautinei taikdarių palaikymo operacijai Donbase pradėti.

  Dar šia tema

  Ekspertų nuomone, Kijevas nori, kad NATO atkurtų Donbaso kontrolę
  Ukrainos ginkluotosios pajėgos apšaudė mokyklą Donbase
  DLR apkaltino Vakarų žvalgybos tarnybas prisidėjus prie Zacharčenkos nužudymo
  Juščenko palygino Donbasą su Hitlerio Vokietija
  Tegai:
  Donbasas, sankcijos, Ukraina

  Svarbiausios temos