10:20 2021 Sausio 16
Tiesioginis eteris
 • USD1.2123
 • RUB89.0364
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Pabėgėlių krizė (98)
  70

  Ukrainiečiai dalyvavo tarptautinėje nusikalstamų veikų sistemoje dėl migrantų į ES iš Artimųjų Rytų kontrabandos

  VILNIUS, spalio 11 — Sputnik. Viduržemio jūroje sulaikyta Ukrainos jachta, vežusi beveik 60 migrantų, pranešė Ukrainos valstybinės sienos tarnybos spaudos tarnyba.

  "Viduržemio jūroje, Kalimako jūrų regione, Paliovūne, Graikijos teisėsaugos institucijos sulaikė Ukrainos jachtą, vežusią 57 migrantus. Laivo įgulos nariai buvo trys ukrainiečiai", — sakoma Pasienio tarnybos interneto svetainės pranešime.

  Kitą dieną Atėnų oro uoste sulaikytas vienas nusikalstamos grupuotės dalyvių, kurie 2017-2018 metais perveždavo  Ukrainos migrantus į užsienį, kur jie vėliau buvo įtraukti į nurodytą neteisėtą migrantų pervežimo veiklą.

  Pasak žinybos atstovų, ukrainiečiai dalyvavo tarptautinėje nusikalstamų veikų sistemoje dėl migrantų į ES iš Artimųjų Rytų kontrabandos. Sienos apsaugos tarnybos duomenimis, ukrainiečiai nebuvo informuoti, kokiu tikslu buvo vežami žmonės pramoginėmis jachtomis.

  Ukrainos valstybės sienos apsaugos tarnyba kartu su nacionaline policija ir Europolu ir toliau imasi priemonių kovai su šia nusikalstama veikla. Pasak Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnų, per pastaruosius dvejus metus ne mažiau kaip 12 Ukrainos piliečių buvo įdarbinti jūra gabenti nelegalius migrantus.

  Anksčiau Graikijos pakrantės apsaugos pareigūnai pranešė, kad laivas "Sojuz" su Ukrainos vėliava buvo sulaikytas Pabalos uosto Peloponeso dalyje, jo įgula buvo apkaltinta neteisėto 62 migrantų vežimo organizavimu. Pasak ministro, trys įgulos nariai buvo areštuoti, o sunkvežimio, vežiojančio migrantus į įlaipinimo į laivą vietą, vairuotojas ir keleivis sulaikyti.

  Graikijos kalėjimuose uždaryti daugiau nei 150 Ukrainos piliečių, nuteistų už neteisėtą migrantų gabenimą. Teismai gali nubausti iki 15 metų kalėjimo už kiekvieną neteisėtą migrantą laive ir laisvės atėmimo terminai gali užtrukti šimtmečius. Tačiau Graikijos kalėjimuose paprastai nusikaltėliai ilgiau nei 15 metų neišbūna.

  Migrantai Europoje: iš kur ir link kur plaukia
  © Sputnik
  Migrantai Europoje: iš kur ir link kur plaukia
  Temos:
  Pabėgėlių krizė (98)

  Dar šia tema

  Grybauskaitė: kovai su nelegalia migracija reikia ilgalaikių Europos sprendimų
  Šaltinis: nė viena ES valstybė nenori įsteigti migrantų kontrolės centrų
  Lietuvos pasieniečiai sulaikė latvį, vežusį migrantus iš Vietnamo
  Ekspertas: migrantai iš Ukrainos gali kelti grėsmę ES šalims
  Tegai:
  kontrabanda, migrantai, ukrainiečiai

  Svarbiausios temos