20:07 2019 Rugpjūčio 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.1065
 • RUB72.9469
  Raketos-nešėjos Sojuz FG startas, archyvinė nuotrauka.

  Įvardyta raketos-nešėjos "Sojuz" avarijos priežastis

  © Sputnik / Алексей Филиппов
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  66 0 0

  Remiantis preliminariais duomenimis, buvo užfiksuotas vieno iš keturių pirmojo etapo blokų poveikis antrojo etapo centriniam blokui, remiantis telemetrijos duomenimis, gautais iš raketos, antrojo etapo pripildymo rezervuaruose buvo užfiksuotas slėgio kritimas

  VILNIUS, spalio 11 — Sputnik. Vienas pirmųjų "Sojuz-FG" raketos-nešėjos blokų neatsiskyrė nustatytu laiku, kas, galbūt, ir sukėlė avariją, praneša RIA Novosti.

  "Pirmajame etape yra keturi blokai, jie taip pat vadinami šoniniais, jie veikia dvi minutes. Remiantis preliminariais duomenimis, vienas iš viršutinės dalies blokų neatsiskyrė ir nukrito ant apatinės antrojo etapo dalies. Įvyko antrojo etapo variklio  avarinis išjungimas", — paaiškino vienas iš agentūros pašnekovų.

  Kitas šaltinis patvirtino šią informaciją: "Remiantis preliminariais duomenimis, buvo užfiksuotas vieno iš keturių pirmojo etapo blokų poveikis antrojo etapo centriniam blokui. Remiantis telemetrijos duomenimis, gautais iš raketos, antrojo etapo pripildymo rezervuaruose buvo užfiksuotas slėgio kritimas".

  Pasak jo, automatika gali laikyti šią situaciją kritine ir nedelsiant įjungti avarinę gelbėjimo sistemą, kuri atskiria kapsulę su astronautais nuo avarinio etapo.

  Raketos-nešėjos Sojuz-FG startas, archyvinė nuotrauka.
  © Sputnik / Алексей Филиппов

  Kitas raketų ir kosmoso pramonės šaltinis teigė, kad avarijos priežastis galėjo būti nesėkmingai atskirtas pirmosios pakopos vienetas nuo antrojo.

  Avarija TKS

  Ketvirtadienį, paleidus "Soyuz MS-10" raketą su nauja įgula, įvyko avarija. Kosminiame laive buvo misijos ISS-57/58  nariai — Rusijos kosmonautas Aleksejus Ovčininas ir amerikiečių astronautas Nikas Haigas. Jie nusileido Kazachstane avariniu būdu. Kosmonautų gyvybei grėsmės nėra. Dabar gydytojai juos stebi.

  "Roskosmos" sukūrė avarinę komisiją. Vladimiras Putinas pateikė visą informaciją apie avariją.

  Paskutinį kartą panaši situacija įvyko 1983 metais.

  Šaltiniai nurodo, kad Rusija stabdo raketų paleidimą su įgulomis.

  Dar šia tema

  "Roskosmos" mano, kad JAV astronautai tyčia sugadino "Sojuz"
  "Space X" pasirinko pirmąjį turistą, kuris skris į Mėnulį
  Poliarininkai parodė, kas atsitiko su lakštiniais 60 laipsnių šaltyje
  Lietuvoje kosmoso projektams įgyvendinti skirta 2 mln eurų
  Tegai:
  avarija, Tarptautinė kosmine stotis (TKS)

  Svarbiausios temos