04:36 2020 Liepos 15
Tiesioginis eteris
 • USD1.1375
 • RUB80.8370
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  99

  Pratybų metu vyks manevrai, kuriuose dalyvaus apie 50 tūkstančių karių iš 30 šalių, įskaitant ne tik NATO nares, bet ir partneres

  VILNIUS, spalio 12 — Sputnik. NATO planuoja atlikti daugiau nei 20 "eksperimentų" didžiausių pastarųjų metų pratybų "Trident Juncture", vyksiančių šalia Rusijos sienų nuo spalio 7 iki lapkričio 11 dienos, metu, praneša RIA Novosti.

  Norvegijoje vyks manevrai, kuriuose dalyvaus apie 50 tūkstančių karių iš 30 šalių, įskaitant ne tik NATO nares, bet ir partneres.

  "Pratybos užtikrins aplinką testavimui, patikslinimui ir tolesnei esamų ar naujų galimybių plėtrai. NATO koordinavimo ir integravimo į TRJE18 bandymų su NATO organizacijomis ir šalimis metu aljansas siekia pateikti geriausius eksperimentinius rezultatus, nesukeldamas rizikos pratybų užduotims", — sakoma pranešime.

  "Rytai 2018"

  Vienas tokių eksperimentų bus operatyvinės dislokacijos koordinavimo ir valdymo modulio, skirto oro pajėgoms dislokuoti ir kontroliuot, kurį teikia šalys-sąjungininkės, kūrimas.
  Antradienį Norvegijos ginkluotųjų pajėgų leitenantas Renė Jakobsenas  interviu NATO sakė, kad Švedija ir Suomija atveria savo oro erdvę "Trident Juncture" pratybų operacijoms vykdyti.

  Pasak jo, pagrindinė pratybų sritis bus daugiau nei tūkstančio kilometrų atstumu nuo Rusijos sienos, o oro operacijos gali vykti 500 kilometrų atstumu nuo sienos.

  NATO išplitimo istorija
  NATO išplitimo istorija

  Dar šia tema

  NATO generalinis sekretorius paaiškino serbams Jugoslavijos bombardavimo priežastis
  Ekspertas: kario žūtis Lietuvoje meta šešėlį ant NATO
  NATO laivai vykdo išminavimo operaciją Baltijos jūroje
  Tegai:
  NATO pratybos, Rusija

  Svarbiausios temos