18:15 2018 Gruodžio 11
Tiesioginis eteris
 • USD1.1379
 • RUB75.5225
  Vengrijos užsienio reikalų ministras Peteris Sijartas, archyvinė nuotrauka.

  Vengrijos užsienio reikalų ministras pasmerkė Ukrainos politiką

  © Sputnik / Илья Питалев
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  3110

  Diplomatas kritikavo Kijevo veiksmus Užkarpatėje, kurie nukreipti, jo nuomone, į tai, kad pasikeistų nacionalinė regiono sudėtis, taip pat apkaltino Aukščiausiąją Radą "sąmokslu su ekstremistais"

  VILNIUS, spalio 12 — Sputnik. Vengrijos užsienio reikalų ministras Peteris Sijartas pareiškė, kad Kijevo politika  Užkarpatės vengrų atžvilgiu "pasiekė dugną" ir primena jam "tamsiausių diktatorių" veiksmus, rašoma Vengrijos vyriausybės pranešime.

  Diplomatas kritikavo Kijevo veiksmus Užkarpatėje, kurie nukreipti, jo nuomone, į tai, kad pasikeistų nacionalinė regiono sudėtis, taip pat apkaltino Aukščiausiąją Radą "sąmokslu su ekstremistais".

  Sijartas pridūrė, kad Ukrainoje gyvenantys vengrai gali tikėtis Budapešto pagalbos ateityje, ir sakė, kad jis jau aptarė situaciją su JAV Valstybės departamento atstovu ir NATO generalinio sekretoriaus pavaduotoju.

  Skandalas tarp Kijevo ir Budapešto prasidėjo rugsėjo 19 dieną, kai buvo paskelbtas vaizdo įrašas, kuriame pavaizduotas tariamas Vengrijos pasų išdavimas Užkarpatėje. Įraše pavaizduota, kaip žmonės tris kartus pakartoja priesaikos tekstą Vengrijos vėliavos fone. Po himno naujųjų Vengrijos pasų savininkai gauna nurodymus, tarp kurių — nuslėpti "nuo Ukrainos valdžios struktūrų Vengrijos pilietybės gavimo faktą".

  Ukrainos užsienio reikalų ministras Pavelas Klimkinas tą pačią dieną pareikalavo Vengrijos paaiškinimų. Po nesėkmingų šalių pastangų pasiekti susitarimą Kijevas iš šalies išsiuntė Vengrijos konsulą Beregovo mieste.

  Reaguodamos į tai, Vengrijos valdžios institucijos išsiuntė Ukrainos konsulą Budapešte.

  Be to, Vengrijos užsienio reikalų ministras Peteris Sijartas priminė "apie kylančią grėsmę blokuoti Ukrainos įstojimą į ES ir NATO".

  Dar šia tema

  Vengrija: Ukraina pati kalta dėl to, kad negali prisijungti prie ES
  ES Taryba ketina įvesti sankcijas Vengrijai
  Vengrijos premjeras kreipėsi į Putiną su prašymu pratęsti "Turkijos srautą"
  Vengrijos URM apkaltino Europos Sąjungą glaudžiais santykiais su Rusija
  Tegai:
  sąmokslas, Užkarpatė, Ukraina, Vengrija
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos