09:30 2020 Liepos 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.1224
 • RUB80.2153
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  52

  Šiandien JAV, palyginti su Antrojo pasaulinio karo metais, yra žymiai mažiau laivų ginklams gabenti

  VILNIUS, spalio 12 — Sputnik. Didelio masto karo Europoje atveju, JAV kariuomenė vargu ar pateks į konflikto zoną, rašo žurnalas Defense News.

  Straipsnio autorius Davidas Larteris pabrėžia, kad JAV jau pradėjo kurti "pagrindą" galimiems susirėmimams Europoje.

  "Bet jei karas prasidės rytoj, JAV kariuomenei bus gana sunku perkelti tankus, sunkiuosius ginklus ir įrangą," — sakoma straipsnyje.

  Šiandien JAV, palyginti su Antrojo pasaulinio karo metais, yra žymiai mažiau laivų ginklams gabenti, rašoma žurnale.

  Be to, šalies pagrindinis kontrolės ir biudžeto biuras praneša, kad įrangos gedimų skaičius nuolat didėja.

  "Taigi, visi 46 karo laivai yra labai nusidėvėję, o jų tarnavimo laikas baigsis", — pastebi Larteris.

  Be to, JAV jūrų laivynui kyla problemų su darbuotojais: jauni inžinieriai tiesiog nežino, kaip dirbti su pasenusia įranga ir netrukus išeis į pensiją daug kvalifikuotų specialistų.

  Net jei JAV sugebės perkelti pakankamai kariuomenės į Europą, vis tiek susidurs su kita tokia pačia rimta problema: neaišku, kaip jos ketina aprūpinti savo kontingentą, teigiama straipsnyje.

  "JAV mobilizacijos potencialo nuosmukis Vašingtone kelia nerimą, nes nacionalinio saugumo struktūra susidūrė su dviguba Kinijos ir Rusijos grėsme", - rašo "Defense News".

  Tuo tarpu, pasak karinio laivo kapitono Džerio Hendrikso, Jungtinėse Amerikos Valstijose "rimtai susirūpinta" dėl konkurencijos su kitomis karinio ryšio valstybėmis. Štai kodėl ginklų gabenimas tampa "augančia strategine problema".

  "Mes neturime pajėgumų konkuruoti su didžiosiomis valstybėmis, jei neturime paramos pajėgų — traukinių ir tiekimo laivų, kad galėtume atlikti tokio masto operacijas", — pareiškė karinio laivo kapitonas.

  Tegai:
  laivai, ginklai, karas, Europa, JAV

  Svarbiausios temos