21:43 2020 Lapkričio 30
Tiesioginis eteris
 • USD1.1980
 • RUB91.1439
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  76

  Įstatymas "Dėl priemonių, skirtų kovoti su psichologinio poveikio operacijomis, vykdomomis užsienio žvalgybos", numato 12 metų laisvės atėmimo Danijos gyventojams, jei jų pareiškimai rinkimų kampanijose skiriasi nuo oficialios valdžios pozicijos

  VILNIUS, spalio 13 — Sputnik. Danijos parlamento tinklalapyje paskelbtas įstatymo projektas, kurį patvirtinus karalystės piliečiai bus patraukti baudžiamojon atsakomybėn už "prorusišką" poziciją, rašo Danijos laikraštis Berlingske.

  Straipsnyje sakoma, kad įstatymas "Dėl priemonių, skirtų kovoti su psichologinio poveikio operacijomis, vykdomomis užsienio žvalgybos", numato 12 metų laisvės atėmimo Danijos gyventojams, jei jų pareiškimai rinkimų kampanijose skiriasi nuo oficialios valdžios pozicijos.

  Leidinyje pateikti pavyzdžiai veiksmų, dėl kurių gali būti taikoma tokia bausmė: trukdymas viešosioms diskusijoms, taip pat bandymai daryti įtaką, priimant sprendimus.

  "Šis įstatymas automatiškai gali būti taikomas net tuo atveju, kai užsienio žvalgybos agentas pasakys, kad būtų gerai pakeisti elektros lemputę vienos ar kitos įstaigos tualete, o Danijos atstovas paklausys jo patarimo", — teigiama straipsnyje.

  Šiuo atveju danams gresia bausmės, jei jie nuspręs, kad antirusiškos sankcijos yra žalingos Danijai, ir pasidalins savo nuomone žiniasklaidoje, nurodo laikraštis. Panašiai pasibaigs bandymas pareikšti nuomonę dėl dujotiekio "Nord Stream-2" projekto įgyvendinimo.

  Straipsnio autoriaus nuomone, šis įstatymas gali būti laikomas, norint įbauginti Danijos visuomenę, nes kalbama apie teisėtą piliečių nuomonę, kurią jie išreiškia viešose diskusijose, bet ji gali būti laikoma propaganda.

  JAV daugiau nei metus tiria "Rusijos įsikišimą" į "prezidento rinkimus", kuriuos Donaldas Trampas laimėjo prieš metus. Jam vadovauja specialusis prokuroras Robertas Miuleris ir JAV Kongreso rūmai. Kai kurios Europos šalys taip pat apkaltino Rusiją "kišimusi" į jų vidaus reikalus.
  Rusija ne kartą atmetė visus  kaltinimus, o  prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas juos pavadino "visiškai nepagrįstais". Savo ruožtu užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas pabrėžė, kad nėra jokių tokią "intervenciją" patvirtinančių faktų.

  Dar šia tema

  Šiaurės šalių grupė ketina kurti supaprastinto karinio mobilumo erdvę
  Danija ketina atidėti "Nord Stream-2" statybą
  "Nord Stream-2" pateikė prašymą aplenkti Daniją
  Danijoje areštuotas "Novaja Zemlia" laivas su 19 Rusijos piliečių
  Tegai:
  laisvės atėmimas, Danija, Rusija

  Svarbiausios temos