22:23 2019 Rugpjūčio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1076
 • RUB73.8360
  NATO pratybos, archyvinė nuotrauka

  Nyderlandai apkaltino Rusiją provokacijomis dėl NATO pratybų Arkties regione

  © Photo: Facebook / Karinės jūrų pajėgos
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  46 0 0

  Norvegijos karininkai teigia, kad Rusijos laivai ir orlaiviai pratybų metu priartėja prie NATO technikos daug arčiau nei įprasta

  VILNIUS, spalio 15 — Sputnik. Rusijos karo laivai ir lėktuvai bando provokuoti Didžiosios Britanijos ir Olandijos kariuomenę NATO pratybose Arkties regione. Tai teigė Nyderlandų jūrų korpuso generalinis direktorius Jeff McMutry.

  Pasak jo, Rusijos karo laivai rodo vis didesnį susidomėjimą aljanso pajėgų vykdomais manevrais.

  "Pavyzdžiui, vykdant mūsų programą, skirtą apsaugoti nuo balistinių raketų, stebėjome daug daugiau Rusijos laivų nei per pastaruosius dešimtmečius", — sakė McMurty laikraščiui "The Telegraph".

  Be to jis pridūrė, kad Rusijos laivynas tariamai priartėjo prie pratybų vietos daug arčiau nei įprasta.

  Jo nuomone, Rusijos orlaivis taip pat skraido labai arti NATO laivų, kad parodytų  jų buvimą. Todėl generolas mano, kad tokius veiksmus galima pavadinti "provokacija".

  Anksčiau NATO vadovybė pranešė, kad per didžiausias pratybas  pastaraisiais metais netoli Rusijos sienų planuojama atlikti apie 20 "eksperimentų".

  Norvegijoje nuo spalio 25 dienos iki lapkričio 7 dienos vyks NATO pratybos "Trident Juncture", kuriose dalyvaus apie 50 tūkst. karių iš 30 šalių.

  Vienas tokių eksperimentų bus operatyvinės dislokacijos koordinavimo ir valdymo modulio, skirto oro pajėgoms dislokuoti ir kontroliuoti. kurį teikia šalys-sąjungininkės, kūrimas.
  Antradienį Norvegijos ginkluotųjų pajėgų leitenantas Renė Jakobsenas  interviu NATO sakė, kad Švedija ir Suomija atveria savo oro erdvę "Trident Juncture" pratybų operacijoms vykdyti.

  Pasak jo, pagrindinė pratybų sritis bus daugiau nei tūkstančio kilometrų atstumu nuo Rusijos sienos, o oro operacijos gali vykti 500 kilometrų atstumu nuo sienos.

  Dar šia tema

  NATO laivai vykdo išminavimo operaciją Baltijos jūroje
  Tegai:
  pratybos, Nyderlandai

  Svarbiausios temos