15:57 2020 Kovo 31
Tiesioginis eteris
 • USD1.1034
 • RUB88.1385
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Buvusio GRU pulkininko Skripalio nunuodijimas Didžiojoje Britanijoje (110)
  30

  Pirmadienį Europos Sąjungos URM ministrai patvirtino naujų sankcijų taikymą už cheminio ginklo panaudojimą

  VILNIUS, spalio 15 — Sputnik. ES užsienio reikalų ministrai patvirtino naują sankcijų mechanizmą už cheminio ginklo platinimą ir naudojimą, praneša RIA Novosti su nuoroda ES Tarybos spaudos tarnybą.

  "Dabar ES turės galimybę taikyti sankcijas asmenims ir organizacijoms, dalyvaujančioms cheminio ginklo kūrime ir naudojime, nepaisant tautybės ir kur tai vyksta", — patvirtino  organizacijos atstovai.

  Apribojimai apima draudimą keliauti ES ir asmenų bei juridinių asmenų turto įšaldymą. Be to, Europos Sąjungos piliečiams ir organizacijoms bus draudžiama skirti lėšų išvardytiems asmenims.

  ES valdžia teigia, kad naujų priemonių imtasi "plėtojant saugumo priemonių priemones po incidento Solsberyje". Anksčiau mechanizmas buvo suderintas ES valstybių nuolatinių atstovų lygiu.

  Skripalių byla

  Kovo 4 dieną Solsberyje buvo apnuodytas buvęs GRU karininkas Sergejus Skripalis ir jo dukra Julija. Šis incidentas sukėlė  tarptautinį skandalą. Londonas tvirtina, kad prie šio incidento prisidėjo Rusija, tačiau Maskva kategoriškai tai neigia.

  Rusija ne kartą siūlė atlikti bendrą incidento tyrimą, tačiau Londonas ignoravo šią iniciatyvą ir neleido susitikti su Skripaliais. Be to, Užsienio reikalų ministerija prigavo britų premjerę Teresą Mei meluojant. Ji teigė, kad nuodai buvo pagaminti Rusijoje. Tačiau Porton Dauno laboratorijoje tai buvo paneigta.

  Vėliau Londonas paskelbė "dviejų įtariamųjų Skripalių apnuodijimu" nuotraukas, teigdamas, kad tai du GRU pareigūnai — Aleksandras Petrovas ir Ruslanas Boširovas. Po to vyrai davė interviu Margaritai Simonian ir papasakojo apie savo veiklą bei apie tai, ką jie darė Britanijoje kovo pradžioje.

  Taip pat Liuksemburge vykstančiame susitikime užsienio reikalų ministrai aptars Rusijai priskirtų "kibernetinių išpuolių prieš Cheminio ginklo draudimo organizciją" padarinius ir surengs derybas su šešių Rytų partnerystės šalių (Armėnijos, Azerbaidžano, Baltarusijos, Gruzijos, Moldovos ir Ukrainos) atstovais.

  Temos:
  Buvusio GRU pulkininko Skripalio nunuodijimas Didžiojoje Britanijoje (110)

  Dar šia tema

  Rusijos URM ketina priešintis antirusiškai isterijai aplink "Skripalių bylą"
  Kudrinas įvertino sugriežtintų sankcijų Rusijai poveikį
  Britanijos URM: Europos Sąjunga patvirtins naujas sankcijas Rusijai
  Tegai:
  ES, cheminis ginklas, sankcijos

  Svarbiausios temos