00:43 2019 Lapkričio 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1006
 • RUB70.8149
  ES ir Lenkijos vėliavos

  Varšuva pasisakė prieš "Frontex" plėtrą

  Gregor Fischer/dpa via AP
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  27 0 0

  Lenkijos premjero teigimu, pernelyg didelis ES sienų ir pakrančių apsaugos agentūros "Frontex" finansavimas reikštų kitų projektų sumažinimą

  VILNIUS, spalio 15 — Sputnik. Lenkijos ministras pirmininkas Mateušas Moravieckis po susitikimo su Čekijos ministru pirmininku Andrejumi Babišu pareiškė, kad Varšuva nepritaria ES sienų ir pakrančių apsaugos agentūros "Frontex" pareigūnų skaičiaus ir finansavimo plėtrai, praneša RIA Novosti.

  "Mes kalbame apie "Frontex" pareigūnų skaičiaus didinimo beprasmiškumą. Pernelyg didelis "Frontex" finansavimas reikštų kitų projektų sumažinimą", ― pasakė Moraveckis.

  Lenkijos ministras pirmininkas pabrėžė, kad šalis norėtų daugiau lėšų skirti infrastruktūros projektų finansavimui ir žemės ūkio paramai.

  Be to, jis pažymėjo, kad "Lenkija ir Čekija stovi vienodoje pozicijoje – mūsų sienos apsauga, mūsų saugumas yra mūsų suverenūs sprendimai, kad nebūtume priversti priimti migrantų".

  Savo ruožtu Babišas papasakojo, kad pirmadienį aplankė "Frontex" centrinį biurą Varšuvoje.

  "Aš šį rytą aplankiau "Frontex". Manau, kad jis daro gerą darbą. Galbūt, verta šiek tiek pakeisti kompetencijas ir įsitraukti į veiklą už Europos ribų", ― pasakė Babišas.

  Jis paaiškino, kad kalbama apie planuojamą "Frontex" biudžeto didinimą dešimčia milijardų eurų.

  "Turime nuspręsti, gal verta sustiprinti pakrančių apsaugą. Mes kalbėjome apie tai", ― sakė premjeras.

  Lietuva taip pat prisideda prie migracijos problemų sprendimo. Daugiau nei šimtas Lietuvos pareigūnų talkina ES sienų ir pakrančių apsaugos agentūroje "Frontex". Lietuva taip pat siūlo sukurti bendrą  ES išorės sienų kontrolės standartą, kuris užtikrintų, kad Bendrijos sausumos ir jūros sienų apsaugoje neliktų spragų. 

  Dar šia tema

  Italija pareiškė, kad ES gali sužlugti per metus
  Pritarta siūlymui įvesti bendrą sienos apsaugos standartą
  Lietuvos pasieniečiai kovos su nelegalia migracija Viduržemio jūros regione
  Tegai:
  Frontex, ES, Lenkija

  Svarbiausios temos