21:03 2020 Rugpjūčio 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1813
 • RUB86.5850
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  81

  Ukrainos prezidentas pareiškė, kad kartu su šalimis – NATO narėmis jo šalies kariai galės atkeršyti Rusijai už "aviacijos atakas Ukrainoje"

  VILNIUS, spalio 16 — Sputnik. Ukrainos prezidentas Petro Porošenko pratybose "Clear Sky-2018" ("Švarus dangus-2018") pareiškė, kad "Rusija sumokės aukštą kainą", apkaltinęs ją aviacijos atakomis Ukrainoje. Apie tai liudija valstybės vadovo įrašas Facebook paskyroje.

  Rusijos ir Ukrainos pasienis, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Валерий Мельников

  "Bendros pratybos su šalimis – NATO narėmis "Clear Sky-2018" reikalingos tam, kad parodytume, jog kaina Rusijai, kuri naudos oro pajėgas Ukrainai atakuoti, bus labai didelė. Mes kovojame už laisvę, kovojame už demokratiją. Mes labai vertiname tvirtą ir patikimą poziciją, kurią demonstruoja mūsų partneriai iš JAV ir NATO. Mes neklausiame Rusijos, ką turėtume daryti savo žemėje", — parašė jis, nenurodydamas, kur tiksliai vyks "oro atakos".

  Be to, prie užrašo pridėtame vaizdo įraše Porošenko pareiškė, kad Ukrainos kareiviai "gali daug ko išmokyti NATO karius".

  "Mes daug mokomės iš NATO, o NATO daug mokosi iš Ukrainos kareivių, kurie kovoja Rusijos hibridinio karo sąlygomis", — pasakė prezidentas.

  Aviacijos pratybos "Clear Sky-2018" vyksta Ukrainos teritorijoje spalio 8-19 dienomis. Be Ukrainos aviacijos manevruose dalyvauja NATO nariai: Belgija, Didžioji Britanija, Danija, Estija, Nyderlandai, Lenkija, Rumunija ir JAV.

  Pratybų metų Ukrainos lyderis jau darė garsius pareiškimus. Visų pirma, Porošenko įsakė pradėti šaudyti Donbase, kad "išgelbėtų žmonių gyvybes".

  Maskvos ir Kijevo santykiai pablogėjo po valstybinio perversmo Ukrainoje, Krymo sugrįžimo į Rusijos sudėtį ir konfrontacijos pradžios Donbase. Taigi, 2015 metų sausį Aukščiausioji Rada priėmė dokumentą, kuriame Rusija vadinama "valstybe-agresore".

  Kijevas ne kartą kaltino Maskvą įsikišimu į Ukrainos reikalus, tarp jų prisidėjimu prie konflikto šalies pietryčiuose, dalyvavimu "hibridiniame kare", šnipinėjimu ir kibernetinių išpuolių vykdymu.

  Rusija neigia kaltinimus ir vadina juos nepriimtinais. Maskva ne kartą pareiškė, kad ji nėra Ukrainos vidaus konflikto šalis ir yra suinteresuota, kad Kijevas įveiktų politinę ir ekonominę krizę.

  Dar šia tema

  Kijeve papasakojo apie "milžinišką žalą" dėl prekybos nutraukimo su Rusija
  Rados deputatas palygino Ukrainą su šachidu
  Ukrainą sužlugdys iniciatyva nutraukti ryšius su Rusija

  Svarbiausios temos