00:49 2019 Lapkričio 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1006
 • RUB70.8149
  Buvęs Lenkijos gynybos ministras Antonijus Macerevičius

  Buvęs Lenkijos ministras apkaltino Rusiją ir Vokietiją sąmokslu prieš Lenkiją

  © Sputnik / Алексей Витвицкий
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  4311

  Buvęs Lenkijos ministras mano, kad bendras darbas "Nord Stream-2" projekte reikalingas tam, kad "pasmaugtų" Lenkiją ir Centrinę Europą ir padarytų jas priklausomomis

  VILNIUS, spalio 16 — Sputnik. Buvęs Lenkijos gynybos ministras Antonijus Macerevičius pareiškė, kad Rusijos ir Vokietijos bendradarbiavimas dujotiekio "Nord Stream-2" statyboje "užtraukia kilpą ant šalies kaklo". Apie tai jis pasakė interviu "TVP1".

  "Vokietija vykdo sąjungos su Rusija politiką, ir jos kartu nori užtraukti kilpą ant mūsų kaklo "Nord Stream-2" pagalba. Jos nori pasmaugti tiek Lenkiją, tiek Vidurio Europą ir visam laikui priversti jas priklausyti nuo savo ekonominės ir politinės galios", —  pareiškė buvęs ministras.

  Pasak Macerevičiaus, Lenkija gali likti nepriklausoma tik tuo atveju, jei jos teritorijoje bus dislokuotos JAV karinės bazės ir bus sustabdyta "Nord Stream-2" statyba.

  Tuo pačiu metu Lenkijos ministras pabrėžė, kad JAV milijardieriaus Džordžo Soroso fondas "Atvira visuomenė" remia Lenkiją šiais dviem klausimais.

  Lenkija yra viena iš "Nord Stream-2" statybų oponentų. Anksčiau šalies prezidentas Andžejus Duda susitikime su savo JAV kalega Donaldu Trampu pareiškė, jog tikisi, kad JAV nutrauks projekto įgyvendinimą. Tačiau vėliau prezidento spaudos tarnyba pranešė, kad Lenkija nekvietė įvesti sankcijas prieš "Nord Stream-2", o tik argumentavo, kodėl dujotiekis yra grėsmė Europos energetiniam saugumui.

  Taip pat projektą kritikuoja Ukraina, kuri bijo prarasti pajamas iš Rusijos dujų tranzito, ir Lietuva bei Latvija, kurios pareiškė, kad jos nepritaria dujotiekio tiesimui ir mano, kad jis yra politizuotas.

  Rusija, savo ruožtu, mano, kad "Nord Stream-2" yra išskirtinai ekonominis projektas ir nuolat ragino nepolitizuoti jo.

  "Nord Stream-2" projekte numatyta statyti dvi dujotiekio linijas, kurių bendras pajėgumas yra 55 milijardai kubinių metrų per metus nuo Rusijos pakrantės Baltijos jūros dugnu iki Vokietijos. Planuojama pastatyti naują dujotiekį šalia dabartinio "Nord Stream".

  Šiaurės srautas-2
  © Sputnik /
  "Šiaurės srautas-2"

   

  Dar šia tema

  "Nord Stream-2" dalyviai sumokėjo 70 proc. kapitalinių išlaidų
  Slaptas žaidimas su SGD: Lenkija nori gauti Amerikos dujų Rusijos sąskaita
  JAV Senatas siūlo finansuoti Europos siekius atsisakyti Rusijos dujų
  Tegai:
  Europa, Nord Stream-2 statyba, Nord Stream-2, Vokietija, Rusija, Lenkija

  Svarbiausios temos