05:09 2020 Rugpjūčio 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1833
 • RUB87.1809
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  28

  Tarptautinio valiutos fondo ekspertų teigimu, Trampo pradėto prekybos karo pasekmės pasaulinei ekonomikai bus didesnės, nei 2008-2009 metų finansų krizės metu, ji gali prarasti pusantro trilijono dolerių

  VILNIUS, spalio 16 — Sputnik. Dėl JAV prezidento Donaldo Trampo pradėto prekybos karo pasaulio ekonomika neteks 1,52 trilijono dolerių, be to, didžiausią žalą ilgalaikėje perspektyvoje patirs būtent JAV, praneša Ispanijos laikraštis "ABC" su nuoroda į kasmetinį Tarptautinio valiutos fondo (TVF) posėdį.

  Kaip teigia TVF, blogiausiu atveju pasaulinė rinka sumažės 17 procentų, o pasaulinis BVP sumažės 1,9 procento. Tokiu būdu pasaulinės ekonomikos laukia dar didesni sukrėtimai negu tie, kurie įvyko 2008-2009 metų finansų krizės metu.

  Be to, TVF ekspertai mano, kad pasaulio ekonomika kol kas nevisiškai pajuto Trampo administracijos protekcionizmo poveikį. Būtent 2019 metais tarptautinė prekyba susidurs su didžiausiomis problemomis.

  Šiuo metu numatomas pasaulio prekybos augimas sudaro 3,9 procento, tai yra puse procento mažiau nei praėjusiais metais. Tačiau TVF ekspertai mano, kad šį rodiklį reikia sumažinti dar 0,2 procento, praneša "ABC".

  Anot TVF, jei JAV ir Kinija nenutrauks tarpusavio prekybos karo, pasaulio ekonomika praras apie 1,52 trilijono dolerių. Tuo pačiu metu neigiamą įtaką ekonomikai taip pat daro ir  neapibrėžtumas dėl Didžiosios Britanijos išstojimo iš ES.

  Trumpalaikėje perspektyvoje didžiausią žalą nuo prekybos karo patirs Kinija, tačiau ilgalaikėje perspektyvoje, visų pirma dėl atsakomųjų muitų taikymo, daugiausia nukentės JAV.

  Dar šia tema

  "Business Insider" paaiškino, kaip Trampo prekybos karas smogs JAV
  Kinija apkaltino JAV prekybos karo sukėlimu
  Trampas paragino visas šalis atsikratyti prekybos barjerų ir muitų
  Tegai:
  pasaulio ekonomika, prekybos karas, Tarptautinis valiutos fondas (TVF), Donaldas Trampas, JAV

  Svarbiausios temos