14:34 2019 Birželio 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.1265
 • RUB72.3880
  Maisto parduotuvė, archyvinė nuotrauka

  Auditas atskleidė skirtingą tų pačių produktų kokybę Lenkijoje ir Vokietijoje

  CC0 / pixabay
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  4610

  Tyrimo metu buvo patikrinti konditerijos gaminiai, gėrimai, produktai vaikams, pieno ir žuvies produktai, padažai; iš 64 porų produktų reikšmingi skirtumai buvo užfiksuoti aštuonis kartus

  VILNIUS, spalio 16 - Sputnik. Lenkijos antimonopolinė tarnyba UOKiK atskleidė skirtingą Lenkijoje ir Vokietijoje parduodamų maisto produktų kokybę, "RIA Novosti" pasakojo Konkurencijos ir vartotojų apsaugos departamento atstovas.

  "Kartu su prekybos inspekcija buvo patikrinti tie patys maisto produktai, kurie parduodami Lenkijoje, Vokietijoje ir kai kuriose kitose Vakarų Europos šalyse. Paaiškėjo, kad produktai Lenkijos parduotuvėse dažniausiai būna žemesnės kokybės nei Vakarų Europoje", ― papasakojo agentūros pašnekovas.

  Jis paaiškino, kad buvo palyginti to paties prekės ženklo produktai ir su tuo pačiu ar labai panašiu grafiniu dizainu. Kaip Lenkijos rinkai skirtas buvo pagamintas produktas su originalu ženklinimu lenkų kalba. Palyginimui buvo paimtas produktas be lenkiškos etiketės, originalia kalba, ir taip pat dešimt egzempliorių buvo nupirkta Vokietijoje.

  Buvo patikrinti konditerijos gaminiai, gėrimai, produktai vaikams, pieno ir žuvies produktai, padažai. Iš patikrintų 64 porų produktų reikšmingi skirtumai buvo užfiksuoti  aštuonis kartus.

  Maisto kokybė Lietuvoje

  Lietuvoje vadinamosios dvigubos kokybės maisto produktų problema buvo iškelta dar pernai. Teisingumo ir Žemės ūkio ministerijos, Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba ir Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba aptarė prastesnę lietuviškų produktų kokybę, palyginti su kitomis ES valstybėmis.

  Tada Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos atstovai informavo, kad Lietuvoje yra atliktas kai kurių mūsų šalyje ir kitose ES valstybėse parduodamų maisto produktų sudėties tyrimas ir nustatyta nemažai sudėties skirtumų.

  Pavyzdžiui, Lietuvoje parduodamuose kai kuriuose produktuose yra daugiau riebalų, saldiklių, mažiau kakavos negu analogiškuose gaminiuose, kurių galima įsigyti Didžiojoje Britanijoje, Vokietijoje ar Austrijoje.

  Lietuvos Seimas pasiūlė sprendimą "antros rūšies" produktams realizuoti ir iškėlė iniciatyvą atskirai žymėti prekes iš ES, kurių kokybė skiriasi nuo analogų iš Vakarų Europos rinkų. Lietuvos vadovybė pripažįsta šių produktų "antrarūšiškumą" ir yra pasiruošusi įteisinti tai įstatymu.

  Dar šia tema

  Vilniaus maisto ir veterinarijos tarnyba uždarė tris miesto kavines
  Tegai:
  Vokietija, maistas, Lenkija

  Svarbiausios temos