15:40 2020 Vasario 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.0801
 • RUB69.5480
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  25

  Čekijos parlamento atstovo teigimu, su Rusija reikia bendradarbiauti saugumo srityje, nes Rusija yra nuolatinė JT Saugumo tarybos narė, be to, tai valstybė, kuri kovoja su terorizmu

  VILNIUS, spalio 16 — Sputnik. Maskva ir Praha gali bendradarbiauti saugumo ir kovos su terorizmu srityje parlamento lygiu, Čekija tikisi atnaujinti dialogą su Rusija, pareiškė Čekijos parlamento deputatų rūmų pirmininkas Radekas Vondračekas, praneša RIA Novosti.

  "Čekija visada skatins tokius sprendimus, kurie padės sumažinti įtampą pasaulyje... Saugumo klausimais mes galime bendradarbiauti su Rusija. Rusija yra nuolatinė JT Saugumo tarybos narė, Rusija – tai valstybė, kuri kovoja su terorizmu... Čia mes galime palaikyti dialogą parlamento lygiu ir bendradarbiauti", ― pasakė Vondračekas susitikime su Valstybės Dūmos pirmininku Viačeslavu Volodinu.

  Jis pranešė, kad šiuo metu Rusijoje lankosi Čekijos švietimo komiteto delegacija.

  "Dabar jie yra Sankt Peterburge, šiandien jie turi atvykti į Maskvą. Tad dabar Rusijoje yra 11 deputatų iš Čekijos deputatų rūmų. Tai rodo, kad kadangi santykiai tam tikram laikui tapo šaltesni, įmanoma atgaivinti ir plėtoti dialogą", ― pažymėjo Čekijos parlamento pirmininkas.

  Čekijos politikas taip pat paragino atvirai kalbėti apie problemas.

  "Mes negalime nutylėti apie esančias problemas ― apie tai, kas susiję su Ukraina ir Skripalių byla, taip pat apie tai, kas buvo mūsų praeityje. Apie tai turime kalbėti", ― pasakė jis posėdyje.

  Vondračekas spalio 14-16 dienomis su oficialiu vizitu lankosi Rusijoje. Pirmadienį jis susitiko su Federacijos tarybos pirmininke Valentina Matvijenko, taip pat skaitė paskaitą MGIMO.

  Dar šia tema

  Estija planuoja iki 2026 metų užbaigti sienos su Rusija statybą
  Buvęs Lenkijos ministras apkaltino Rusiją ir Vokietiją sąmokslu prieš Lenkiją
  Čekijos delegacijos vadovas pasidalino savo kelionės į Krymą įspūdžiais
  Tegai:
  bendradarbiavimas, Rusija, Čekija

  Svarbiausios temos