10:15 2020 Balandžio 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.0785
 • RUB82.8075
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  60

  Vokietijos vyriausybė nedelsdama ir griežtomis sankcijomis reaguoja į tariamus Rusijos specialiųjų tarnybų nusikaltimus Europoje, tačiau Saudo Arabijos atžvilgiu vadovaujasi tik ekonominiais interesais, teigia istorikas

  VILNIUS, spalio 17 — Sputnik. Vokietijos vyriausybė, kuriai vadovauja Angela Merkel, savo užsienio politikoje laikosi "dvigubų standartų" ir daug metų palaiko teroristus Sirijoje. Apie tai straipsnyje "Berliner Zeitung" rašo Vokietijos istorikas Gotz Aly.

  Kai Sirijos armija bando susidoroti su IV* teroristais, Berlynas pareiškia, kad "viskas, ką daro Assadas, yra blogis". Tačiau kai teroristai pagrobia 150 sirų šeimų, tarp kurių daugiausia moterų ir vaikų, tada Merkel atstovas spaudai Štefanas Zaibertas nieko negali pasakyti šiuo klausimu ir tik tyli, pažymi istorikas.

  Be to, kai kalbama apie įtariamus Rusijos specialiųjų tarnybų nusikaltimus Europoje, Berlynas nedelsdamas reaguoja labai griežtai ir svarsto sankcijas. Tačiau kai Saudo Arabija yra įtariama žiauriu režimo kritiko, "Washington Post" žurnalisto Džamalio Kašogi nužudymu, Vokietijos vyriausybėje kažkodėl niekas nesiėmė iniciatyvos įvesti sankcijas Rijadui, stebisi Aly.

  "Kai kalbama apie Saudo Arabiją, vyriausybė vadovaujasi tik ekonominiais interesais", — pareiškė istorikas.

  Sirijos atveju Vokietijos kanclerė atsisako pripažinti, kad su savo "nusikalstamu lengvabūdiškumu" ji daug metų tik palaiko terorizmą.

  * Teroristų organizacija, uždrausta Rusijoje

  Dar šia tema

  NVS šalys paskelbė apie teroristų planus sukurti "kalifatą" Centrinėje Azijoje
  Naujos sankcijos prieš Siriją nepadės sureguliuoti padėties
  Sirijoje teroristai pagrobė cheminį ginklą ir nužudė "Baltųjų šalmų" aktyvistus
  Tegai:
  sankcijos, užsienio politika, Rusija, Vokietija, Angela Merkel

  Svarbiausios temos