17:18 2020 Gegužės 31
Tiesioginis eteris
 • USD1.1136
 • RUB78.4416
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  53

  Rugsėjo mėnesį Donaldas Trampas pažadėjo Varšuvai tiekti "didelius SGD kiekius už gerą kainą"

  VILNIUS, spalio 17 — Sputnik. Lenkijos "PGNiG" ir "American Venture Global LNG" pasirašė ilgalaikę sutartį dėl dviejų milijonų tonų suskystintų gamtinių dujų tiekimo kasmet per dvidešimt metų, pranešė "RIA Novosti" su nuoroda į Lenkijos įmonės vadovą Maciej Wojniak.

  Jis paaiškino, kad tiekimas bus atliekamas pagal formulę "Free on Board" (FOB). Tai reiškia, kad prekių pristatymo į laivą kaina tenka pardavėjui.

  Kaina dar nėra atskleista. Rugsėjo mėnesį Donaldas Trampas pažadėjo Varšuvai tiekti "didelius SGD kiekius už gerą kainą".

  Anksčiau buvęs šalies gynybos ministras Antonis Macierewiczius sakė, kad Rusija ir Vokietija "Nord Stream-2" statybomis "užtraukia kilpą" ant Lenkijos kaklo, siekdamos padaryti priklausomais tiek Varšuvą, tiek visą Europą. Politikas taip pat pavadino Jungtines Valstijas vieninteliu ir pagrindiniu Lenkijos sąjungininku.

  "Nord Stream-2" projekte numatyta statyti dvi dujotiekio linijas, kurių bendras pajėgumas yra 55 milijardai kubinių metrų per metus nuo Rusijos pakrantės Baltijos jūros dugnu iki Vokietijos. Planuojama pastatyti naują dujotiekį šalia dabartinio "Nord Stream".

  Slaptas žaidimas su SGD: Lenkija nori gauti Amerikos dujų Rusijos sąskaita >>

  Lenkija yra viena iš "Nord Stream-2" statybų oponentų. Anksčiau šalies prezidentas Andrzejus Duda susitikime su savo JAV kalega Donaldu Trampu pareiškė, jog tikisi, kad JAV nutrauks projekto įgyvendinimą. Tačiau vėliau prezidento spaudos tarnyba pranešė, kad Lenkija ne skatino įvesti sankcijas prieš "Nord Stream-2", o tik argumentavo, kodėl dujotiekis yra grėsmė Europos energetiniam saugumui.

  Taip pat projektą kritikuoja Ukraina, kuri bijo prarasti pajamas iš Rusijos dujų tranzito, ir Lietuva bei Latvija, kurios pareiškė, kad nepritaria dujotiekio tiesimui ir mano, kad jis yra politizuotas.

  Rusija, savo ruožtu, mano, kad "Nord Stream-2" yra išskirtinai ekonominis projektas, ir nuolat ragino nepolitizuoti jo.

  Šiaurės srautas-2
  © Sputnik /
  "Šiaurės srautas-2"

  Dar šia tema

  Vokiečių žiniasklaida paaiškino, kodėl Vokietija nepirks amerikietiškų SGD
  JAV neplanuoja įvesti sankcijų prieš "Nord Stream-2"
  Viltis miršta paskutinė: kodėl JAV susitaikė su "Šiaurės srautu"
  Andžejaus Dudos "verslo planas" prieš "Nord Stream-2" nesuveikė
  Tegai:
  SGD, Lenkija

  Svarbiausios temos