16:29 2020 Lapkričio 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.1922
 • RUB90.9894
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  357

  Rusijos kultūros ministerija teigia, kad toks Lenkijos valdžios elgesys naikina tam tikrą istorijos dalį

  VILNIUS, spalio 17 — Sputnik. Dėkingumo Raudonajai armijai paminklo griovimas Varšuvos Skaryszewski parke yra ne istorinis veiksmas, o bandymas perrašyti istoriją, teigia Rusijos kultūros ministerija.

  Paminklą valdžia pradėjo griauti trečiadienį. Memorialas buvo pastatytas 26 sovietų kareivių bendro kapo vietoje. Jis buvo atidengtas 1946 metų rugsėjo 15 dieną.

  1968 metais, Vašingtono aikštės rekonstrukcijos metu, Raudonosios armijos karių palaikai buvo ekshumuoti ir perlaidoti Žvirkos ir Vigurio gatvėse, o pats paminklas buvo perkeltas toliau, į pagrindinę parko alėją.

  "Tai, kas daroma, yra ne istorija. Tai liudija, kad čia buvo palaidoti žmonės... Taigi, išvalomas istorinis laukas, perrašoma istorija, kuri, be kita ko, susideda iš paminklų, memorialinių lentų, atmintinų vietų", — sakė RIA Novosti ministerijos atstovas spaudai Jurijus Bondarenko.

  Daroma prielaida, kad po išmontavimo paminklo elementai bus perkelti į "Prakeikto kario" muziejų.

  Pasak Bondarenko, niekas neketina eksponuoti fragmentų, nes yra per daug paminklų, skirtų demontuoti, o muziejaus plotas neleidžia visų jų eksponuoti. Tokiu būdu, išnyks tam tikra kultūros dalis.

  Памятник Благодарности Красной армии начали сносить в Варшаве
  © Sputnik / Алексей Букчин
  Memorialas buvo pastatytas 26 sovietų kareivių bendro kapo vietoje

  Lenkijos valdžia ėmėsi dekomunizacijos ir paminklų griovimo, nepaisydama visuotinai žinomo istorinio fakto: išlaisvinant Lenkiją nuo nacių okupacijos buvo nužudyti apie 600 tūkstančių Raudonosios Armijos karių ir karininkų. Be to, Lenkijos teritorijoje buvo nužudyti ir palaidoti nuo 700 tūkstančių iki vieno milijono tarybinių karo belaisvių.

  Anksčiau seniausias Lenkijos Seimo narys, dabartinio ministro pirmininko Mateušo Moravieckio (Mateusz Morawiecki)  tėvas Kornelis Moravieckis vertina sprendimą demontuoti paminklus tarybiniams kareiviams, kurie žuvo Lenkijos išvadavimo metu, kaip smulkmenišką.

  Parlamentaras nesusieja Lenkijos išvadavimo nuo fašizmo su socialistine sistema, kuri buvo įkurta šalyje po Antrojo Pasaulinio karo. Pasak Moravieckio, net jei komunizmas atnešė į Lenkiją tam tikrą "laisvės trūkumą", be tarybų kareivių pati šalis nebūtų turėjusi pakankamai jėgų išsivaduoti nuo vokiečių.

   

  Dar šia tema

  Lenkijoje planuojama nugriauti apie 500 sovietų laikų paminklų
  Lenkijoje Ščecine griaunamas paminklas Raudonajai Armijai
  Po priverstinės "dekomunizacijos" Lenkijoje grąžintas gatvės pavadinimas
  Tegai:
  tarybiniai kariai, tarybinis paminklas, Lenkija

  Svarbiausios temos