18:43 2020 Rugpjūčio 10
Tiesioginis eteris
 • USD1.1763
 • RUB86.6154
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  189

  Apklausos duomenimis, 46 procentai JAV karių mano, kad jų šalis kitąmet dalyvaus didelio masto kare su Rusija ar Kinija

  VILNIUS, spalio 18 — Sputnik. Beveik pusė JAV karių mano, kad Jungtinės Valstijos netrukus bus įtrauktos į didelio masto karą. Apie tai liudija leidinio "Military Times" apklausa.

  Tyrimo duomenimis, 46 ​​procentai JAV karių mano, kad jų šalis dalyvaus kare per ateinančius metus. Praėjusiais metais tokią nuomonę išreiškė tik penki procentai respondentų.

  Dauguma respondentų (71 procentas) mano, kad pagrindiniu priešininku galimame kare bus Rusija, antroje vietoje – Kinija (69 procentai). 2017 metais už Rusiją pasisakė 53 procentai apklaustųjų, o už Kiniją – 45 procentai.

  Be to, pagrindine grėsme JAV nacionaliniam saugumui kariai pavadino kibernetinį terorizmą (89 procentai). Jų nuomone, JAV kariuomenė blogai pasirengusi atremti tokius išpuolius.

  Savo ruožtu pusė apklaustų karių mano, kad kitais metais jų šalis nebus įtraukta į rimtą karinį konfliktą. Anksčiau tokių buvo 67 procentai.

  Tyrimo rezultatai taip pat parodė, kad JAV kariai nebelaiko Šiaurės Korėjos rimta grėsme, to priežastimi tapo prezidento Donaldo Trampo politika Šiaurės Korėjos atžvilgiu.

  Kaip pažymi laidinys, baimės dėl artėjančio karo sustiprėjo po pakartotinių prezidento Donaldo Trampo pareiškimų apie tai, kad šalis turi pagerinti savo kovinę parengtį augančių grėsmių akivaizdoje. Tai yra ne tik teroristinės organizacijos, bet ir didžiausios pasaulio valstybės, teigė amerikiečių lyderis.

  Galingiausios pasaulio kariuomenės
  © Sputnik /
  Galingiausios pasaulio kariuomenės

  Dar šia tema

  Trampas įvardijo "didžiausią klaidą" JAV istorijoje
  Branduolinio karo grėsmė Baltijos regione – prasimanymas ar realybė?
  Amerikos žiniasklaida papasakojo apie "dievišką" Rusijos ginklą
  Rusų patarimas: ką daryti, kad Lietuva išliktų
  Tegai:
  karas, Kinija, Rusija, JAV

  Svarbiausios temos