04:49 2020 Vasario 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.0800
 • RUB68.6245
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  101

  Misija išnagrinėjo atominės elektrinės pasirengimą ekstremalioms situacijoms, sukeltoms stichinių nelaimių, ir atkreipė dėmesį į patikimus reagavimo mechanizmus

  VILNIUS, spalio 18 — Sputnik. TATENA generalinio direktoriaus pavaduotojas Chuanas Karlosas Lenticho pareiškė, kad Baltarusijos atominėje elektrinėje sukurti "efektyviai veikiantys ir patikimi mechanizmai" avarinės parengties ir reagavimo srityje, praneša Baltarusijos nepaprastųjų situacijų ministerijos spaudos tarnyba.

  "Misijos ekspertai priėjo prie išvados, kad Baltarusijoje yra efektyviai veikiantys ir patikimi mechanizmai avarinės parengties ir reagavimo srityje, pažymėjo geras ir taikomas praktikas, apibrėžė stiprias puses, o taip pat tas sritis, kurias galima būtų dar labiau pagerinti", ― pasakė Lenticho.

  Nepaprastųjų situacijų ministerija pranešė, kad misija įvertino daugybę avarinės parengties ir reagavimo į branduolines avarijas ir radiologines avarines situacijas aspektų. Be to, TATENA nagrinėjo, kaip Baltarusija reaguotų į avariją, sukeltą ekstremalaus gamtos poveikio.

  Baltarusijos ministerija taip pat pažymėjo, kad kiekviena šalis savanoriškai nusprendžia, ar kviesti tokias misijas.

  TATENA misija Baltarusijoje dirba spalio 8-20 dienomis. Delegacija aplankė pačią Baltarusijos AE, kelias ministerijas ir institucijas. Nepaprastųjų situacijų ministerijos pareigūnai taip pat surengė reagavimo į ekstremalių situacijų pasėkmes pratybas.

  Anksčiau Baltarusija pareiškė, kad AE statyba Astrave artėja prie pabaigos. Elektrinės personalas gavo specialų parengimą ir atidirbo visas galimas situacijas, kurios gali atsirasti objekte.

  Astravo AE, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Виктор Толочко

  Baltarusijos AE statoma šalia Astravo miesto, Gardino srityje, apie 50 kilometrų nuo Vilniaus, o tai lemia Lietuvos nepasitenkinimą. Nuo pat statybos pradžios Lietuvos valdžia pareiškia pretenzijas projektui. Ji laiko AE atsiradimas šalia jų sienų "grėsme nacionaliniam saugumui" ir visais būdais stengiasi išvengti energijos eksporto iš "nesaugios" elektrinės į Lietuvą.

  Savo ruožtu Minskas pabrėžia, kad Baltarusijos AE atitiks tarptautinius saugos reikalavimus, o visas Vilniaus pretenzijas laiko "politizuotomis".

  Dar šia tema

  VRM atnaujino evakuacijos planą avarijos Astravo AE atveju
  Kova su Baltarusijos AE vėjo malūnu
  Minskas papasakojo apie derybas su kaimynais dėl energijos eksporto iš Astravo AE
  Tegai:
  Tarptautinė atominės energijos agentūra (TATENA), Baltarusija, Astravo AE

  Svarbiausios temos