19:13 2020 Vasario 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.0790
 • RUB68.8060
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  49

  Dabar Suvalkuose, kur planuojamadislokuoti pulką, yra veikiantis artilerijos padalinys

  VILNIUS, spalio 19 — Sputnik. Lenkija ketina atkurti pulką Suvalkuose, prie Rusijos ir Lietuvos sienos, praneša Lenkijos gynybos ministerija savo tinklalapyje.

  Tai ketvirtadienį patvirtino departamento vadovas Mariušas Blaščakas, sakydamas kalbą Suvalkuose artilerijos pasirodymo ceremonijos metu.

  Ministras pažymėjo, kad sprendimas buvo priimtas nacionalinio saugumo, kuris yra šalies prioritetas, labui. Blaščakas pabrėžė, kad Varšuvai svarbu, jog jos kariuomenė "būtų didesnė" šalies rytuose, nepaisant NATO kariuomenės artumo.

  Suvalkai yra Lenkijos šiaurės rytuose, Palenkės vaivadijoje, netoli sienos su Lietuva ir Baltarusija ir Kaliningrado apskrities. Anksčiau čia buvo dislokuotas Lenkijos kariuomenės pulkas, kuris buvo išformuotas prieš aštuonerius metus.

  Pavasarį Varšuva pasiūlė JAV įkurti nuolatinę karinę bazę respublikos teritorijoje.

  Rusijos deputatas: JAV bazė Lenkijoje taps šalies okupacijos simboliu >>

  Pastaruoju metu Lenkijoje aktyviai diskutuojama apie karinį pavojų, kuris tariamai kyla iš Rusijos. Dėl to buvo priimta staigaus Lenkijos kariuomenės didinimo programa, Lenkijoje dislokuoti NATO daugianacionalinis batalionas ir JAV kariuomenės tankų ir šarvuočių padalinys. Lenkija oficialiai pasiūlė skirti iki dviejų milijardų JAV dolerių už amerikiečių padalinių dislokaciją jos teritorijoje.

  Maskva ne kartą pabrėžė, kad niekada nepuls jokios NATO šalies. Pasak Rusijos užsienio reikalų ministro Sergejus Lavrovo, NATO gerai žino, kad Rusija neturi planų pulti, bet tiesiog pasinaudoja galimybe dislokuoti daugiau įrangos ir batalionų netoli Rusijos sienų.

  Dar šia tema

  Nuo neapykantos iki meilės — vienas žingsnis, arba kaip Vilnius flirtuoja su Varšuva
  Minskas pakomentavo JAV planus dislokuoti karinę bazę Lenkijoje
  Lenkija atėmė iš Lietuvos "mylimiausios Trampo sugulovės" vardą
  Tegai:
  kariuomenė, Lenkija

  Svarbiausios temos