21:12 2020 Balandžio 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.0791
 • RUB82.4810
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  63

  Iš pradžių ketinta padidinti tarifus 60 proc., tačiau galų gale buvo pasiektas kompromisas, sakė ministras pirmininkas

  VILNIUS, spalio 20 — Sputnik. Ukrainos vyriausybė patvirtino dujų kainų didinimą gyventojams 23,5 proc., praneša televizijos kanalas "112 Ukraina" su nuoroda į šalies ministrą pirmininką Vladimirą Groismaną.

  Naujos kainos įsigalios nuo lapkričio 1 dienos. Nuo šiol ukrainiečiai už tūkstantį kubinių metrų dujų turės mokėti 8,5 tūkst. grivinų, t.y. šiek tiek daugiau nei 260 eurų.

  Pasak Groismano, iš pradžių kalba ėjo apie kainų kilimą 60 proc., tačiau pasiekus "kompromisą" buvo nustatyti mažesni tarifai.

  "Šių derybų rezultatui pasiekti mums prireikė neįtikėtinų pastangų", — sakė ministras pirmininkas, kalbėdamas vyriausybės susitikime.

  Dujų kainų padidėjimas yra viena iš Tarptautinio valiutos fondo (TVF) sąlygų toliau išduoti Kijevui paskolas. Organizacija primygtinai reikalauja panaikinti specialius įsipareigojimus ir Kijevo perėjimo prie rinkos dujų kainų.

  Ukrainoje šis sprendimas nėra populiarus, tačiau tai yra būtinas žingsnis, nes Kijevas nuo 2008 metų turi įsipareigojimų fondui, sakė Groismanas.

  Norėdama gauti naują paskolą iš TVF, be to, kad padidino dujų kainas, Ukraina privalo vykdyti kovos su korupcija reformą, patvirtinti subalansuotą biudžetą ir pertvarkyti Valstybinę mokesčių tarnybą.

  Dar šia tema

  Vokietija metė Ukrainą prie "Gazprom" kojų
  Europos dujos kainavo Ukrainai keturis kartus brangiau nei Rusijos
  Tegai:
  dujos, Ukraina

  Svarbiausios temos