01:02 2018 Lapkričio 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1346
 • RUB74.9036
  Пресс-конференция президента США Д. Трампа на саммите НАТО

  Trampas pareiškė, kad JAV pasitrauks iš branduolinio susitarimo su Rusija

  © Sputnik / Алексей Витвицкий
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  7401

  JAV prezidentas paskelbė, kad JAV pasitrauks iš branduolinio susitarimo su Rusija, kaltindamas Maskvą pažeidus sutartį

  VILNIUS, spalio 21 – Sputnik. Vašingtonas neketina laikytis Sutarties dėl vidutinio ir trumpojo nuotolio raketų, kai Maskva ją pažeidžia, teigė JAV prezidentas Donaldas Trampas, tuo pat metu pripažindamas, kad kompromisas su Rusija ir Kinija šiuo klausimu vis dėlto įmanomas, praneša RIA Novosti.

  Pasak Trampo, JAV kurs vidutinio  ir trumpojo nuotolio raketas, nebent Rusijos ir Kinijos atstovai "atvyks" į JAV ir pasiūlys "tapti išmintingesniais" ir atsisakyti "kurti šiuos ginklus". Be to, Baltųjų rūmų vadovas pareiškė, kad jei Rusija ir Kinija ir toliau pažeis susitarimą, o Jungtinės Valstijos jo laikysis, tai bus "nepriimtina".

  "Jei ji (Rusija – Sputnik) taps išmintingesnė, ir jei kiti taps išmintingesni ir pasakys: "Negaminkime šių siaubingų branduolinių ginklų", aš būsiu labai laimingas", – pridūrė jis.

  Sutartis dėl vidutinio ir trumpojo nuotolio raketų buvo pasirašyta 1987 metų gruodžio 8 dieną, TSRS lyderio Michailo Gorbačiovo vizito Vašingtone metu. Dokumentas  neterminuotas, tačiau kiekviena šalis turi teisę šią sutartį nutraukti, pateikdama tam svarių argumentų.

  Dar šia tema

  Putinas apie branduolinio ginklo panaudojimą: agresorius bus sunaikintas
  Tegai:
  Rusija, JAV, Donaldas Trampas
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos