04:42 2020 Liepos 15
Tiesioginis eteris
 • USD1.1375
 • RUB80.8370
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  30

  Tačiau pats JAV lyderis pareiškė, kad "jam jos vis tiek patinka"

  VILNIUS, spalio 23 — Sputnik. JAV prezidentas Donaldas Trampas paaiškino, kad jo reitingai kitose šalyse yra tokie žemi, nes jis "verčia jas mokėti". Apie tai JAV vadovas parašė savo Twitter paskyroje.

  "Netikros žiniasklaidos priemonės pasakoja, kad mano reitingai pasaulio šalyse, įskaitant Europos Sąjungą, pastaruoju metu buvo žemi. Taip yra todėl, kad pirmą kartą per 50 metų aš jas priverčiu mokėti aukštą kainą už verslą su Amerika. Kodėl aš turėčiau joms patikti?" — parašė JAV prezidentas ir pridūrė, kad "man jos vis tiek patinka".

  Remiantis Amerikos tyrimų centro "Pew Research Center" įvertinimu, Donaldas Trampas gavo neigiamiausius vertinimus. Respondentų iš 25 pasaulio šalių apklausa parodė, kad JAV prezidentu pasitiki tik 27 procentai žmonių.

  Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas
  © Sputnik / Валерий Мельников

  JAV ir Europos Sąjungos santykiai paaštrėjo po to, kai Vašingtonas įvedė prekybinius mokesčius plienui ir aliuminiui, taip pat paskelbė apie pasitraukimą iš branduolinio susitarimo su Iranu. Savo ruožtu, Briuselis rugpjūčio pradžioje priėmė teisės aktus, kuriais panaikinamos eksteritorinės JAV sankcijos Iranui ES teritorijoje.

  Anksčiau Vokietijos užsienio reikalų ministras Heiko Maas pareiškė, kad struktūriniai pokyčiai Europos Sąjungos ir Jungtinių Valstijų santykiuose neigiamai veikia jų tarpusavio santykius. Diplomatas taip pat pabrėžė, kad vykstantys pokyčiai neišnyks dar ilgai.

  Dar šia tema

  Trampas pripažino, kad JAV atsilieka nuo Rusijos kosminių pajėgų formavime
  Ekspertas: Lietuva pateks į Rusijos spaudimą, JAV pasitraukus iš branduolinio susitarimo
  Rusijos ambasadorius: Maskva laikys Baltarusijos užpuolimą Rusijos užpuolimu
  Gorbačiovas: JAV nuėjo neatsakingu keliu, pasitraukusios nuo nusiginklavimo sutarties
  Tegai:
  JAV, Donaldas Trampas

  Svarbiausios temos