09:41 2020 Liepos 02
Tiesioginis eteris
 • USD1.1200
 • RUB79.6793
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  26

  Andžejus Duda taip pat pridūrė, kad jo šaliai projektas galėtų sukelti energetinę grėsmę, jei ne "prevenciniai Varšuvos veiksmai"

  VILNIUS, spalio 23 — Sputnik. Lenkijos prezidentas Andžejus Duda "Lenkų radijo" eteryje pareiškė, kad projektas "Nord Stream-2" kelia pavojų Ukrainai ir Slovakijai, praneša RIA Novosti.

  Jis pabrėžė, kad Lenkija taip pat galėtų nukentėti nuo dujotiekio, jei ne "prevenciniai Varšuvos veiksmai".

  Be to, Duda pareiškė, kad trijų šalių pozicija dėl dujotiekio tiesimo yra vienareikšmė ir išlieka ta pati.

  Dujotiekio statyba

  "Nord Stream-2" projektas numato dviejų dujotiekio linijų, kurių bendras pajėgumas sieks 55 milijardus kubinių metrų dujų per metus ir apims teritoriją nuo Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą iki Vokietijos, statybas. Jas planuojama tiesti šalia veikiančio "Nord Stream" Baltijos jūros dugnu. Naujasis dujotiekis nusidrieks per išskirtines Rusijos, Suomijos, Švedijos, Danijos ir Vokietijos ekonomines zonas. "Nord Stream 2 AG" gavo reikalingus leidimus statybai iš visų šalių, išskyrus Daniją.

  Kai kurios Vakarų šalys priešinasi projekto "Nord Stream-2" įgyvendinimui.

  Lenkija yra viena iš "Nord Stream-2" statybų oponentų. Anksčiau šalies prezidentas Andžejus Duda susitikime su kolega iš JAV Donaldu Trampu pareiškė, jog tikisi, kad JAV nutrauks projekto įgyvendinimą. Tačiau vėliau prezidento spaudos tarnyba pranešė, kad Lenkija ne siūlė įvesti sankcijas  "Nord Stream-2", o tik argumentavo, kodėl dujotiekis yra grėsmė Europos energetiniam saugumui.

  Taip pat projektą kritikuoja Ukraina, kuri bijo prarasti pajamas iš Rusijos dujų tranzito, ir Lietuva bei Latvija, kurios pareiškė, kad jos nepritaria dujotiekio tiesimui ir mano, kad jis yra politizuotas.

  Rusija, savo ruožtu, ne kartą pabrėžė, kad "Nord Stream-2" yra išskirtinai ekonominis projektas. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pareiškė, kad Europai reikalingas šis dujotiekis, kadangi nuosavos Europos šalių dujų atsargos mažėja.

  Šiaurės srautas-2
  © Sputnik /
  "Šiaurės srautas-2"

  Dar šia tema

  Vokietijos URM vadovas atsakė į Trampo kritiką dėl "Nord Stream-2"
  Andžejaus Dudos "verslo planas" prieš "Nord Stream-2" nesuveikė
  "Gazprom": "Nord Stream-2" ir "Turkish Stream" yra gyvybiškai svarbūs ES
  Ukraina parengė planą "B" "Nord Stream-2" paleidimo atveju
  Tegai:
  grėsmė, energetika, Varšuva, Andrzejus Duda

  Svarbiausios temos