21:16 2019 Liepos 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1226
 • RUB70.7370
  Bukingemo rūmai Londone

  Britanijos vyriausybė pripažino, kad neturi Rusijos "kišimosi" įrodymų

  © Sputnik / Алекс Макнотон
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  3010

  Londonas neturi įrodymų, kad užsienio pajėgos, tarp jų Maskva, turėjo įtakos britų demokratijai, pripažino ministrų kabinetas

  VILNIUS, spalio 23 — Sputnik. Didžiosios Britanijos vyriausybė neturi įrodymų, kad kitos šalys, įskaitant Rusiją, dezinformacijos pagalba įtakojo britų demokratinius procesus, praneša RIA Novosti su nuoroda į ministrų kabineto atsakymą, pateiktą po Skaitmeninių technologijų, kultūros, sporto ir žiniasklaidos bendruomenių rūmų komiteto pranešimo "Netikros naujienos".

  Komiteto pranešime yra nuoroda į Didžiosios Britanijos premjerės Teresos Mei žodžius apie Rusijos "kišimąsi" ir "netikrų naujienų" platinimą tam, kad panaudotų informaciją kaip ginklą ir "pasėtų nesantaiką Vakaruose".

  Komiteto atstovai pareiškė, kad nepaisant ministrų kabineto susirūpinimo, IT sektoriuje veikiančios bendrovės nenori pripažinti "problemos", ir pažymėjo, kad laukia parengto veiksmų plano.

  Atsakydama vyriausybė pareiškė, kad ji nevisiškai sutinka su šia rekomendacija. Ministrų kabinetas priminė, kad praėjusių metų lapkritį Mei apkaltino Maskvą "ilgalaike kibernetinio šnipinėjimo kampanija ir kišimusi", taip pat programišių išpuoliais prieš Danijos gynybos ministeriją ir Bundestagą.

  "Tačiau mes norime pabrėžti, kad vyriausybė nematė  užsienio veikėjų, įskaitant Rusiją, dezinformacijos skleidimo rezultatų, kurie įtakotų britų demokratinius procesus, įrodymų", — pareiškė Vyriausybė, atkreipusi dėmesį į "griežtų priemonių" parengimą su partneriais.

  Kai kurios Vakarų šalys ne kartą pareiškė prieš Maskvą nepagrįstus kaltinimus dėl "kišimosi" į "demokratinius procesus" jų teritorijoje. Rusija neigia tokius kaltinimus ir pabrėžia, kad visi jie yra "visiškai nepagrįsti". Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas teigia, kad Didžiosios Britanijos valdžia bando apkaltinti Rusijos Federaciją savo šalies vidaus problemomis, vadovaudamasi JAV demokratinės partijos pavyzdžiu, kuri bandė paaiškinti pralaimėjimą prezidento rinkimuose Maskvos "kišimusi".

  Dar šia tema

  Lavrovas papasakojo apie rusų, kaltinamų šnipinėjimu, kelionę į Hagą
  Danijos parlamentas paragino užpulti Rusiją kibernetinėje erdvėje
  Lietuva sukurs vieningas ES kibernetines greitojo reagavimo pajėgas
  Tegai:
  Rusijos kišimasis, Rusija, Didžioji Britanija

  Svarbiausios temos